Chvíle hrůzy. U Příbrami přistálo porouchané letadlo, zasahují hasiči

Hasiči, policisté a záchranáři zasahují na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami kvůli nouzovému přistání letadla s poškozeným podvozkem. Na jeho palubě jsou čtyři lidé. Hasiči přistávací dráhu pokryli hasební pěnou, aby zabránili případnému požáru, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová. Hasiči následně na twitteru potvrdili bezpečné přistání letadla.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Letadlo bezpečně přistálo. Čtyři osoby, které byly na palubě, nebyly zraněny.
doporučujeme

"Letadlo bude nouzově přistávat, má poškozený podvozek. Hasiči pokládají velké množství pěny na doletovou plochu, aby se podařilo co nejrychleji eliminovat případné zahoření," uvedla Fliegerová kolem 11:15.

Podle policejní mluvčí Markéty Johnové byla událost hlášena před 10:30. Kolem 11:40 letadlo ještě nedosedlo. Mluvčí uvedla, že je zatím stále ve vzduchu, aby vyčerpalo palivo. Následně letadlo za asistence hasičů bezpečně přistálo.

V pohotovosti jsou také záchranáři. "Máme tam tři pozemní posádky a pražskou leteckou a čekáme," řekla ČTK mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co se skrývá za zdravými potravinami? Experti před některými výrobky varují

22.02.2020 21:52 Aktualizováno Lidé často nakupují v obchodech různé polotovary označené jako zdravé potraviny. Většina z nich…

EXKLUZIVNĚ k výročí smrti kněze Toufara: Objevení hrobu nás dojalo, říká…

22.02.2020 18:29 Aktualizováno ROZHOVOR - Netajil se averzí vůči komunistům, před nimiž často varoval. Na svůj postoj páter Josef…

Vietnamci chtějí v Česku založit novou víru, zatím neúspěšně

15.02.2020 10:57 Společenství buddhismu v České republice, které zahrnuje zejména v Česku žijící Vietnamce, žádá…

Vesmírný karnavel na Kraví hoře

12.02.2020 11:55 Zimní měsíce jsou obdobím plesů a karnevalů, proto není divu, že se v sobotu 15. února 2020…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama