Záda gangstera Krejčíře potřebují pěnovou matraci, žádá snacha

Český gangster Radovan Krejčíř vězněný v Jihoafrické republice potřebuje svou pěnovou matraci. Upozornila na to podle jihoafrického serveru IOL mluvčí rodiny Marlene Krejčířová, což je snacha uprchlého Čecha.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Radovan Krejčíř, foto: Lisa Skinner
doporučujeme

Krejčířová si tak podle serveru znovu stěžuje na podmínky ve věznici s nejvyšší ostrahou Leeuwkop s poukazem na problémy se zády, které tchána údajně trápí.

Krejčířova rodina se podle IOL domnívá, že s odsouzeným je zacházeno nehumánně v johannesburské věznici, kde si odpykává 35letý trest za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami.

"Jeho práva jsou pošlapávána nesčetnými způsoby," uvedla Krejčířová. Padesátiletému Krejčířovi se údajně nedostává dostatečné zdravotní péče a nemůže komunikovat se svými právníky a rodinou.

Mluvčí věznice Singabakho Nxumalo obvinění odmítá. Ujistil, že správa věznic bude nadále poskytovat stejné humánní podmínky věznění všem pachatelům, včetně Radovana Krejčíře, aniž by jim byla omezována lidská práva nebo bezpečnost.

Krejčíř uprchl z České republiky v roce 2005. V JAR žije od roku 2007 a od listopadu 2013 je za mřížemi. V zemi čelí řadě obvinění. K verdiktu zatím dospěl pouze jeden případ.

Pražský vrchní soud loni v březnu Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje o Krejčířovo vydání z JAR od roku 2007.

Loading...
Vstupte do diskuze (44)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vietnamci chtějí v Česku založit novou víru, zatím neúspěšně

15.02.2020 10:57 Společenství buddhismu v České republice, které zahrnuje zejména v Česku žijící Vietnamce, žádá…

Vesmírný karnavel na Kraví hoře

12.02.2020 11:55 Zimní měsíce jsou obdobím plesů a karnevalů, proto není divu, že se v sobotu 15. února 2020…

Konec špatnému spaní. Jak usnout během 60 vteřin?

09.02.2020 16:02 Aktualizováno Poznáte ten pocit, že se v noci přehazujete v posteli a nemůže usnout? Zkusili jste počítat ovce…

Chytré komunikace mají v Česku úspěch. Využívají je i menší města a obce

08.02.2020 12:20 V České republice jsou stále populárnější chytré způsoby obecní komunikace, mezi které patří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama