Záda gangstera Krejčíře potřebují pěnovou matraci, žádá snacha

Český gangster Radovan Krejčíř vězněný v Jihoafrické republice potřebuje svou pěnovou matraci. Upozornila na to podle jihoafrického serveru IOL mluvčí rodiny Marlene Krejčířová, což je snacha uprchlého Čecha.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Radovan Krejčíř, foto: Lisa Skinner
doporučujeme

Krejčířová si tak podle serveru znovu stěžuje na podmínky ve věznici s nejvyšší ostrahou Leeuwkop s poukazem na problémy se zády, které tchána údajně trápí.

Krejčířova rodina se podle IOL domnívá, že s odsouzeným je zacházeno nehumánně v johannesburské věznici, kde si odpykává 35letý trest za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami.

"Jeho práva jsou pošlapávána nesčetnými způsoby," uvedla Krejčířová. Padesátiletému Krejčířovi se údajně nedostává dostatečné zdravotní péče a nemůže komunikovat se svými právníky a rodinou.

Mluvčí věznice Singabakho Nxumalo obvinění odmítá. Ujistil, že správa věznic bude nadále poskytovat stejné humánní podmínky věznění všem pachatelům, včetně Radovana Krejčíře, aniž by jim byla omezována lidská práva nebo bezpečnost.

Krejčíř uprchl z České republiky v roce 2005. V JAR žije od roku 2007 a od listopadu 2013 je za mřížemi. V zemi čelí řadě obvinění. K verdiktu zatím dospěl pouze jeden případ.

Pražský vrchní soud loni v březnu Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje o Krejčířovo vydání z JAR od roku 2007.

Loading...
Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Helicopter Show v Hradci Králové se představí desítky vrtulníků

18.05.2019 05:24 Na letišti v Hradci Králové se dnes na 18. ročníku Helicopter Show představí několik desítek…

Potravinová sbírka: Lidé dnes mohou v obchodech věnovat jídlo a drogerii…

18.05.2019 04:42 Ve stovkách obchodů po celé republice a nově také na internetu se dnes už posedmé uskuteční Národní…

Rozladěný Jan Kraus: To se nikdy nemělo stát

17.05.2019 22:03 Aktualizováno Bavič a moderátor Jan Kraus se v úvodu své Show pozastavil nad hokejem a mistrovstvím světa, které…

Počasí do konce roku 2019: Kdy léto vystřídá zima?

16.05.2019 22:15 Aktualizováno Česká republika má zimu za sebou, létu se k nám zatím ale nechce. Nespokojení jsou proto jak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama