Rozladěný Jan Kraus: To se nikdy nemělo stát

Bavič a moderátor Jan Kraus se v úvodu své Show pozastavil nad hokejem a mistrovstvím světa, které aktuálně probíhá na sousedním Slovensku, V souvislosti s tím, zmínil to, jak hokej a chování na něm souvisí s chováním v demokracii.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Kraus, Jan
doporučujeme

Kraus v úvodu své show přiznal, že se dívá na hoje a že je zatím s hrou českého týmu spokojený. „Přiznám se, že se vůbec nechovám korektně jako sportovní fanoušek v soukromí. Jsem sprostej, nadávám, urážím, používám naprosto nevhodné příměry,“ vysvětlil moderátor s tím, že terčem jeho kritiky jsou často i rozhodčí.

A to vše se prý v něm vaří jen proto, že touží,a by český tým vyhrál. „Jak říkám, jsem spokojený, i když se těmi Rusy jsme prohráli. S těmi Rusy nejsme nasyceni výher. Já potřebuju, abychom je poráželi, co to jde, protože je to tradiční soupeř a jsou to výborní hokejisti. Takže je třeba je proporážet pořádně,“ přeje si Kraus. „Říkám si, že teď jsme prohráli, ale bude finále, vylupneme je a bude klid,“ předpovídá.

Pozastavil se i u Slováků. „V Bratislavě se stalo něco, co se podle mě stát nemělo milým bratrům Slovákům, kteří hrají velmi pěkný hokej. Až mě to u nich překvapilo, tak dobrej hokej bych tam nečekal. Ten konec, kdy prohráli... Já chápu, že byli popuzení rozhodčím a tak dále, takže házeli věci na led. To by se ale nemělo stát nikdy,“ komentoval zápas Slovensko – Kanada.

To ale není vše. „A pískat na hymnu soupeře, to už vůbec ne. On totiž ten sport v sobě má, a to jsem si u toho uvědomil, takový malý demokratický test. Můžete se chovat bouřlivě, fandit je lidské. Ale když to skončí, tak je to soupeř, který s námi počestně zápolil. Jsou to lidi. A je to recept, který se v demokracii v současném světě, a nejen v Česku, nedaří,“ posteskl si moderátor.

„My všichni máme nějaký názor a když má někdo jiný, tak házíme flašky a pískáme na jeho hymnu. Je dobré si hokej vzít jako malý trénink na některá demokratická pravidla. Názor může být jiný, sportovní výsledek může být jiný. Můžeme mít pocit, že to není úplně regulérní, nebo že ten názor je vadný. Ale chovat se slušně,“ vyzval všechny Kraus.

Loading...
Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok na Českou televizi: Příčinou je zamezit sledování hokeje

21.05.2019 13:59 Web České televize (ČT) se dnes stal terčem internetových útoků, které omezily jeho funkčnost.…

Ministerstvo zahraničí ČR ocenilo konec války v seriálu Hra o trůny

21.05.2019 11:17 Aktualizováno Česká diplomacie dnes na svém facebookovém účtu ocenila konec válčení v seriálové Hře o trůny.…

Na Helicopter Show v Hradci Králové se představí desítky vrtulníků

18.05.2019 05:24 Na letišti v Hradci Králové se dnes na 18. ročníku Helicopter Show představí několik desítek…

Potravinová sbírka: Lidé dnes mohou v obchodech věnovat jídlo a drogerii…

18.05.2019 04:42 Ve stovkách obchodů po celé republice a nově také na internetu se dnes už posedmé uskuteční Národní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama