Potravinová sbírka: Lidé dnes mohou v obchodech věnovat jídlo a drogerii potřebným

Ve stovkách obchodů po celé republice a nově také na internetu se dnes už posedmé uskuteční Národní potravinová sbírka. Během akce mohou zákazníci od 08:00 do 18:00 přímo při nákupu věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Národní potravinová sbírka
doporučujeme

Vybrané zboží poputuje do potravinových bank, z nichž je neziskové organizace rozdělí seniorům, chudým rodinám či dětem z dětských domovů. Za uplynulých šest ročníků lidé v Česku darovali téměř 1,6 milionu kilogramů potravin a dalšího zboží.

Sbírky se dosud každoročně konaly na podzim, letos poprvé se bude konat i na jaře. Od letoška se tak bude konat vždy dvakrát ročně. Novinkou je také možnost darovat zboží při nákupu na internetu, podle organizátorů ale bude dominantní stále výběr v kamenných prodejnách.

Cílem celonárodní charitativní akce je nejen pomoci potřebným, ale také dát lidem možnost projevit solidaritu s těmi, kterým nezbývá dost prostředků na základní trvanlivé potraviny či drogistické zboží. Potravinovou sbírku pořádá Česká federace potravinových bank a Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, zastupující sedm největších obchodních řetězců působících na českém trhu.

Největší zájem je podle pořadatelů především o konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýži a luštěniny, těstoviny a základní a dětskou drogerii. Ve vybraných obchodech budou u pokladen dobrovolníci, kteří nákup převezmou přímo z košíku či vozíku a roztřídí ho. V sobotu večer se pak materiál převeze do potravinových bank. Odtud se dostane do dobročinných organizací v regionech, kde se sbírka uskutečnila.

V první Národní potravinové sbírce v roce 2013 se podařilo na pomoc potřebným vybrat 66 tun potravin. O rok později bylo vybrané množství skoro trojnásobné, celkem lidé darovali 173 tun jídla. V roce 2015 výtěžek činil 236 tun. O rok později to bylo celkem 312 tun zboží, z toho 4,6 tuny drogistického zboží. Předloni sbírka vynesla 370 tun potravin a 41,5 tuny věcí z drogerie. Loni na podzim se pak vybralo 381 tun potravin a 41 tun drogerie.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jan Kraus promluvil: Češi na tom nejsou až tak zle?

23.05.2019 13:43 Aktualizováno Moderátor a Bavič Jan Kraus se ve své show zastavil u politického skandálu, který v Rakousku vedl k…

Útok na Českou televizi: Příčinou je zamezit sledování hokeje

21.05.2019 13:59 Web České televize (ČT) se dnes stal terčem internetových útoků, které omezily jeho funkčnost.…

Ministerstvo zahraničí ČR ocenilo konec války v seriálu Hra o trůny

21.05.2019 11:17 Aktualizováno Česká diplomacie dnes na svém facebookovém účtu ocenila konec válčení v seriálové Hře o trůny.…

Na Helicopter Show v Hradci Králové se představí desítky vrtulníků

18.05.2019 05:24 Na letišti v Hradci Králové se dnes na 18. ročníku Helicopter Show představí několik desítek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama