Ignis Brunensis 2019: Dnes uvidíte a uslyšíte flamenco z Portugalska

Klasická hudba, flamenco nebo rokenrol jsou jen příklady několika hudebních žánrů, které zazní při prvním soutěžním ohňostroji na brněnské přehradě. Designér Nuno Fernandes z týmu Grupo Luso Pirotecnia slibuje roztančený ohnivý zážitek a nevídané efekty. Show si diváci užijí ve středu 5. června od půl jedenácté večer.

Přidejte svůj názor

ignis brunensis
doporučujeme

Dnes 5. června ve 22:30 na Brněnské přehradě lidé mohou sledovat první letošní soutěžní ohňostroj v podání Portugalska. Ohňostrůjci Luso Pirotecnia obhajují v Brně vítězství z roku 2009 s novým představením „Ohňový tanec“.

Na jakou část své show byste diváky upozornili?

Jsme nadšení z celého pyropředstavení. Tanec je nejintimnější formou umění, které spojuje duši s tělem. Můžete tančit milionem různých způsobů, přesto ale tanec vždy spojuje lidi svým oslavným nábojem. To je důvod, proč jsme se rozhodli na oblohu ztvárnit cestu světem tance. Balet, swing, rokenrol nebo Bollywood - i takové styly doprovodí náš ohňostroj. Tým Luso doufá, že diváci s námi budou tančit nebo alespoň podupávat do rytmu.

Mohou diváci očekávat nějaké překvapení nebo něco speciálního z hlediska efektů?

Protože Luso Pirotecnia je i výrobce, vždy na své show vozíme své vlastní efekty. Diváci se proto mohou těšit na jasné, zářivé neonové barvy a tradiční portugalské efekty jako Tremidas, Relampagos či Cores de Fugir, které dělají naše představení po celém světě nezapomenutelná. Věříme, že diváci tyto efekty rozhodně nepřehlédnou.

Jak jste pro svou show vybírali hudbu a jak se vám pracovalo se zakomponováním roztančeného Charlestonu?

Už náš prvotní nápad bylo připravit show, která by souvisela s tanečním uměním. Když jsme potom dostali instrukce o povinné hudbě, všechno do sebe zapadlo. Charleston k našemu tanečnímu tématu skvěle ladí.

Na jakém festivalu nebo kde jste uskutečnili show před příjezdem na Ignis Brunensis do Brna?

Festivalová sezóna pro nás ještě nezačala. Od začátku roku jsme ale připravili několik show doma v Portugalsku - k inauguraci dvou německých výletních lodí, několika státních svátků a podobně.

Kam míříte z Brna?

Chystáme se na Feux Loto-Québec v Montrealu v Kanadě, oslavíme národní den, 14. červenec, v Saint-Doulchard ve Francii. Diváci nás mohou vidět také na Mezinárodním ohňostrojném festivalu Vilniaus Fejerija v Litvě nebo na Mezinárodním ohňostrojném festivalu Rostec v Rusku.

Medailon ohňostrůjce:
Jméno a příjmení: Nuno Fernandes.
Funkce v týmu: Designér a lídr týmu.
Tři slova, která mě charakterizují: Kreativní, blázen do pyrotechniky, týmový hráč.

Medailon ohňostrůjného týmu:
Název týmu: Grupo Luso Pirotecnia.
Rok vzniku týmu: 1995.
Počet představení za rok: 50 až 70.
Největší úspěch v posledním období: Eurovision Song Contest 2018 - Portugalsko; Fête du Lac 2017 a 2013 - Francie; National Day Parade 2010 - Singapur atd...

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potíže při odvozu koní Převalského: Jedna klisna zůstala v Praze

18.06.2019 17:28 Aktualizováno Do Mongolska dnes odletěly z Prahy místo plánovaných čtyř klisen koně Převalského tři. Jedné z…

Zoo Brno láká návštěvníky na tyhle krásné korsaky

14.06.2019 12:56 Návštěvníci brněnské zoo se mohou těšit na korsaky - drobné lišky ze Střední Asie, které zoo…

IGNIS BRUNENSIS 2019: Husí kůže z norského ohňostroje v Brně

12.06.2019 23:43 Na závěr hlavní soutěže festivalu Starobrno Ignis Brunensis 2019 předvedli svoji ohňostrojnou show…

Důchodci v nebezpečí? Už tento týden jim hrozí vážné problémy kvůli počasí

11.06.2019 22:21 Aktualizováno Česko má před sebou řadu dalších tropických dní, které mohou uškodit zejména seniorům a starším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama