IGNIS BRUNENSIS 2019: Filipínští Platinum Fireworks s jazzovým ohňostrojem rozzářili "Prýgl"

Filipínský ohňostroj rozzářil Brněnskou přehradu. Jako druzí se v hlavní soutěži festivalu Starobrno Ignis Brunensis 2019 představili Platinum Fireworks z Filipín.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

ignis brunensis
doporučujeme

Celá show se nesla v rytmu melodického jazzu, desetitisíce diváků byly fascinovány zejména velkolepým závěrem zkomponovaným na skladbu Rapsodie v modrém od George Gershwina.

Ignis Brunensis 2019 - Platinum Fireworks - Filipíny (17:30) | zdroj: YouTube


Ostrovní země z jihovýchodní Asie se brněnské přehlídky účastní poprvé, současně je v historii Ignis Brunensis třetím asijským státem po Japonsku a Číně. Filipínská společnost se specifickým designem svých show jen v loňském roce 2018 zvítězila na festivalech v Austrálii, Kanadě a v Makau. Kromě toho Platinum Fireworks organizuje jeden z největších ohňostrojných festivalů na světě, který letos ve filipínském hlavním městě Manille hostil 12 ohňostrojných týmů ze tří kontinentů.

Závěrečný soutěžní ohňostroj čeká diváky na Brněnské přehradě ve středu 12. června. A pro Norsko to bude v Brně také premiérová účast. Mladá norská společnost North Star Fireworks přijíždí na brněnskou ohňostrojnou soutěž s představením Bojuj za své sny. Po závěru na přehradě se Ignis Brunensis přestěhuje do centra Brna s programy festivalu zábavy od pátku 14. do neděle 16. června. Ohňostrojnému finále bude patřit nebe nad hradem Špilberkem v sobotu 15. června.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ztracený pes se vrátí domů k majiteli díky aplikaci

21.03.2020 12:30 Nová aplikace pomůže majitelům i nálezcům sdílet informace o ztracených a nalezených psech a…

Na Olomoucku hoří dřevozpracující provoz, škoda v milionech

21.03.2020 08:48 Aktualizováno Škodu za více než osm milionů korun způsobil noční požár provozu na zpracování dřeva v obci…

Poplašná zpráva? Policie se zabývá nahrávkou z internetu o zákazu…

21.03.2020 08:14 Aktualizováno Policie se zabývá zvukovou nahrávkou ze sociálních sítí, podle níž má být v Česku v noci na pondělí…

Počet nakažených lidí koronavirem v Česku dnes stoupl na 833

20.03.2020 19:27 Potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru v Česku přibylo na 833, během dneška se počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama