IGNIS BRUNENSIS 2019: Husí kůže z norského ohňostroje v Brně

Na závěr hlavní soutěže festivalu Starobrno Ignis Brunensis 2019 předvedli svoji ohňostrojnou show norští North Star Fireworks.

Přidejte svůj názor

ignis brunensis
doporučujeme

Ignis Brunensis 12.6.2019 - North Star Fireworks Norsko „Bojuj za své sny!“ (4K) (17:52) | zdroj: YouTube


A Norům se při premiérové účasti v Brně dokonale podařil jejich záměr u diváků vyvolat husí kůži díky emocím, vzrušení a údivu. Představení Bojuj za své sny sklidilo na Brněnské přehradě bouřlivý aplaus.

Po norském ohňostroji zasedla naposledy odborná porota. Ta letos vybírá mezi ohňostroji Portugalska, Filipín a právě Norska. Vítěz bude vyhlášen už ve čtvrtek na brněnské Nové radnici. Spolu s oceněním na 22. ročníku získá vítězný tým i právo startu v jubilejním 25. ročníku v roce 2022.

Programy Ignis Brunensis se nyní přestěhují do centra Brna. Ohňostrojné finále bude odpálené na počest brněnských univerzit nad hradem Špilberkem v sobotu 15. června ve 22.30 hodin. Na celý víkend jsou připravené jízdy historických vozidel městské dopravy a parních vlaků při Dopravní nostalgii. Ta je letos v rámci 150. výročí brněnské městské dopravy obohacená od pátku do neděle výstavou na náměstí Svobody, na které bude vystavena i historická kropící tramvaj. Slavit se bude i 15 let integrovaného dopravního systému IDS JMK. Při Zábavě pod hradbami budou vystupovat děti ze základních uměleckých škol celé jižní Moravy pod hlavičkou projektu Mozartovy děti. V pátek 14. června se na náměstí Svobody také koná Den Policie ČR.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Známá ekonomka bez obalu: Češi se zasekli v 80. letech. A NATO? Mrtvé

22.11.2019 14:07 Ekonomka Markéta Šichtařová sama o sobě tvrdí, že má jednu velkou výhodu. Není politička, proto si…

"Byl šťastný, pak přišel zvrat." Promluvila matka mladíka souzeného za…

21.11.2019 15:41 Osmnáctiletý Daniel Miarko, který u soudu v Plzni čelí obžalobě z vraždy stejně staré bývalé…

Proč 17. listopad? Historik pro EZ vysvětlil, proč slavíme svobodu právě…

17.11.2019 21:57 Aktualizováno ROZHOVOR - Proč slavíme v Česku a na Slovensku porážku komunistů právě 17. listopadu? V rozhovoru…

Trapas. Babiš popletl českou a ruskou trikolóru, musel měnit kravatu

17.11.2019 21:53 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) při dnešních oslavách 30. výročí protestů proti komunistické totalitě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama