Češi ztropili scénu, vadí jim černoška jako agent 007. Pak se přidali politici a bylo hotovo

Novým tajným agentem 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská herečka Lashana Lynchová. To pořádně naštvalo řadu Čechů, kteří na internetu vyjadřují svou nelibost k tomuto kroku. A nespokojenost je fanoušků tak velká, že si z ní začali dělat legraci politici.

Přidejte svůj názor 96 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Pětadvacátá bondovka začíná scénou, kdy je James Bond v Craigově podání povolán z odpočinku na Jamaice po odchodu z tajné služby MI6 zpět do akce, aby se postavil novému padouchovi. Craig sice zůstane Bondem, ale kódové označení 007 a veškerá pozornost filmu přejde na Lynchovou. 

Zpráva, že novým agentem 007 bude žena a černoška, byla podle britského tisku na sociálních sítích v zahraničí dobře přijata. Na veřejnost se dostala několik týdnů poté, co bylo oznámeno, že ve filmovém remaku Malé mořské víly si hlavní postavu zahraje americká černošská herečka a zpěvačka Halle Baileyová.

O poznání horšího přijetí se ale zpráva dočkala v Česku. Sociální sítě zaplnili lidé, kteří s tímto ztvárněním jejich oblíbeného hrdiny nesouhlasí. Podle mnoha komentářů jde o destrukci klasiky, jiným vadí to, že hlavní hrdinkou má být černoška, další tvrdí, že tuto úlohu by neměla zastávat žena.

Mnoho Čechů si ale jak z naštvaných diskutujících, tak ze změny samotné dělá srandu. Internet se plní vtipnými obrázky a nadsázkou. Někteří například navrhují, aby roli agenta 007 ztvárnila Jiřina Bohdalová. K humoru ostatně sáhl například i šéf Trikolory Václav Klaus mladší.

"Celá moje sociální bublina se rozčiluje nad tím, že James Bond bude v novém díle nějaká černošská herečka. (Taky to nechápu.) Ovšem my slibujeme pozitivní program: Prosadíme, aby v novém hollywoodském velkofilmu hrál Nelsona Mandelu - Luděk Sobota." vzkázal naštvaným Čechům.

Loading...
Vstupte do diskuze (96)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama