Češi pomáhají. Nákupem plenek darovali milion vakcín proti tetanu

Praha - Více než jedním milionem protitetanových vakcín bude moci letos organizace UNICEF naočkovat matky a jejich děti ze zemí třetího světa díky Čechům a jejich zapojení do třetího ročníku kampaně 1 balení = 1 vakcína. Mediafax o tom v úterý informovala Pavla Gomba z české pobočky UNICEF.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Letos se v Česku podařilo získat finanční prostředky na 1 132 623 vakcín," zpřesnila Gomba.

K účasti na projektu, který se na území České republiky konal v období od 1. ledna do 31. března, stačilo zakoupit některé z balení plenek výrobce Procter & Gamble označený logem Pampers UNICEF. Z každého prodaného produktu posléze firma postoupila organizaci částku ve výši 0,07 amerického dolaru na pořízení vakcíny.

Do projektu se zapojilo také Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko a Slovinsko, Češi byli zdaleka nejštědřejší. V žádné z ostatních zúčastněných zemí se totiž nepodařilo prodat tolik produktů a přispět tak k nákupu tak vysokého počtu vakcín. Nejvíce se Česku přiblížilo Maďarsko, ani to však nepřekročilo magickou hranici jednoho milionu vakcín. "Maďaři přispěli k zakoupení něco mála přes 727 tisíc vakcín," poznamenal Ivan Krejčí z firmy Procter & Gamble.

Celkem bude mít UNICEF díky třetímu ročníku projektu k dispozici více než 2,8 milionu vakcín, tedy o téměř dva miliony více, než kolik se díky spolupráci s producentem plenek podařilo získat loni, kdy projekt umožnil zakoupit přes 909 tisíc kusů očkovacího séra. V roce 2008, kdy se uskutečnil pilotní ročník, pak získané peníze stačily na pořízení zhruba půl milionu dávek vakcíny.

Vakcínami se budou v rozvojových zemích očkovat těhotné matky. Účinná látka posléze před nákazou ochrání jak ženu, tak její dítě, do jehož organismu se protilátky dostanou prostřednictvím placenty. Ochrana proti tetanu je zaručená teprve po podání pěti dávek.

Témata: UNICEF
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama