Jak jednou větou zesměšnit Zemana? Jiří Mádl řekl tohle o Rusku

Celebrity se v posledních dnech hojně vyjadřují k situaci v Rusku. Dalším, komu neuniklo dění posledních dní, je herec Jiří Mádl. Jeho slova by se ale Hradu nelíbila.

Přidejte svůj názor 190 komentářů

Jiří Mádl
doporučujeme

Prezident Miloš Zeman v posledních letech silně inklinuje k Rusku a Číně, navzdory pobouření části společnosti. Obě země považuje za přátelské, navzdory kritikům, kteří upozorňují na porušování lidských práv.

Mádl se ale na sociální síti zaměřil i na jinou stránku věci, a sice na povahu některých obyvatel. Na sociální síti například sdílel zprávu o tom, jak hokejisté Číny surově zmlátili hongkongské sportovce.

"Čína, Rusko...prostě naši kámoši," napsal k tomu uštěpačně se zjevnou narážkou na prezidenta a jeho cesty. Tím ale neskončil.

Zaměřil se také na demonstrace v centru Moskvy, kde lidé protestovali proti zapovězení účasti opozičních kandidátů v zářijových volbách do moskevského zastupitelstva.

Policie brutálními zákroky zadržela 828 účastníků demonstrace. Agentura AP upozornila, že někteří demonstranti byli zadržení hrubým způsobem, a to i za použití obušků.

"Tak velkej potenciál ruskýho národa, tolik potlačenej. Co všechno tyhle lidi umí světu dát, když žijou jinde. Je mi to líto, kolik talentu a intelektu svýho lidu tahle mocnost za ty léta dokázala zničit," napsal Mádl k videu, na němž ruská policie pacifikuje demonstranty.

Zaujala jej i zpráva o tom, že ruské dezinformační síly se dotkly už 16 voleb v Evropě, včetně Česka. "Je to cizí kultura. Tak strašně cizí," zamyslel se herec.

Loading...
Vstupte do diskuze (190)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama