Jak jednou větou zesměšnit Zemana? Jiří Mádl řekl tohle o Rusku

Celebrity se v posledních dnech hojně vyjadřují k situaci v Rusku. Dalším, komu neuniklo dění posledních dní, je herec Jiří Mádl. Jeho slova by se ale Hradu nelíbila.

Jiří Mádl
doporučujeme

Prezident Miloš Zeman v posledních letech silně inklinuje k Rusku a Číně, navzdory pobouření části společnosti. Obě země považuje za přátelské, navzdory kritikům, kteří upozorňují na porušování lidských práv.

Mádl se ale na sociální síti zaměřil i na jinou stránku věci, a sice na povahu některých obyvatel. Na sociální síti například sdílel zprávu o tom, jak hokejisté Číny surově zmlátili hongkongské sportovce.

"Čína, Rusko...prostě naši kámoši," napsal k tomu uštěpačně se zjevnou narážkou na prezidenta a jeho cesty. Tím ale neskončil.

Zaměřil se také na demonstrace v centru Moskvy, kde lidé protestovali proti zapovězení účasti opozičních kandidátů v zářijových volbách do moskevského zastupitelstva.

Policie brutálními zákroky zadržela 828 účastníků demonstrace. Agentura AP upozornila, že někteří demonstranti byli zadržení hrubým způsobem, a to i za použití obušků.

"Tak velkej potenciál ruskýho národa, tolik potlačenej. Co všechno tyhle lidi umí světu dát, když žijou jinde. Je mi to líto, kolik talentu a intelektu svýho lidu tahle mocnost za ty léta dokázala zničit," napsal Mádl k videu, na němž ruská policie pacifikuje demonstranty.

Zaujala jej i zpráva o tom, že ruské dezinformační síly se dotkly už 16 voleb v Evropě, včetně Česka. "Je to cizí kultura. Tak strašně cizí," zamyslel se herec.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Režisér Micheli v Praze představil své drama Lola

13.08.2020 20:24 Režisér Laurent Micheli v zaplněném pražském kině Lucerna představil své drama Lola, které dnes…

Covid-19 není novodobý mor, musíme se uklidnit, namítá evoluční biolog

13.08.2020 15:55 Profesor evoluční biologie Jan Zrzavý připustil, že toho o viru SARS-CoV-2, který zapříčinil…

"Byli jsme lépe připraveni." Majitel nemocnic kritizuje reakci státu na…

12.08.2020 10:22 Majitel holdingu Akeso a řecký podnikatel Sotirios Zavalianis, který například vlastní Onkologické…

Čeští politici odsun Němců dodnes politizují, konstatuje historik

10.08.2020 14:40 Před 75 lety se československý prezident Edvard Beneš rozhodl podepsat dekret, jímž připravil Němce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama