Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní se situace opakuje, a podle advokáta je opravdu hraničící.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Pavel Hasenkopf
doporučujeme

Hasenkopf na sociální síti nasdílel situaci, která nastala u něj v messengeru. Facebook mu totiž zablokoval posílání zpráv, byť pouze dočasně. Právníka to ale rozlítilo.

"To vypadá, že někomu z elfů či cenzorů extrémně vadím - aby mi někdo zablokoval posílání zpráv přes messenger, to už je síla. Nikomu žádný spam samozřejmě neposílám, messenger pužívám výhradně k pracovním a soukromým účelům. A zakázaný obsah tam nebyl ani vzdáleně ... a i kdyby byl, je to PRIVÁTNÍ korespondence ... čili Messenger tu porušuje listovní tajemství," napsal na sociální síti Hasenkopf.

O chvíli později přidal další příspěvek, v němž se věnoval tématice cenzury na sociální síti. "Tušil jsem správně, cenzura je outsourcovaná ... na Filipínách to dělají takřka děti, v Evropě je centrum v Berlíně (koho by to napadlo) a ve Varšavě ... komupak asi fb outsourcoval cenzuru v ČR," připsal k tomu.

Překvapila ho také nabídka přejít na ruskou sociální síť VKontakte. Konkrétně fakt, že se mu zobrazila možnost přihlásit se přes svůj facebook účet. "A ještě k nabídkám, ať přejdu na VK.com ... mám s tím problém. Ne že je to ruské nebo se to tak tváří, mám problém s tímhle: jak už předem na VK vědí, jaký profil mám na FB? Ty dvě sítě jsou zjevně propojené," uvedl.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama