Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní se situace opakuje, a podle advokáta je opravdu hraničící.

Pavel Hasenkopf
doporučujeme

Hasenkopf na sociální síti nasdílel situaci, která nastala u něj v messengeru. Facebook mu totiž zablokoval posílání zpráv, byť pouze dočasně. Právníka to ale rozlítilo.

"To vypadá, že někomu z elfů či cenzorů extrémně vadím - aby mi někdo zablokoval posílání zpráv přes messenger, to už je síla. Nikomu žádný spam samozřejmě neposílám, messenger pužívám výhradně k pracovním a soukromým účelům. A zakázaný obsah tam nebyl ani vzdáleně ... a i kdyby byl, je to PRIVÁTNÍ korespondence ... čili Messenger tu porušuje listovní tajemství," napsal na sociální síti Hasenkopf.

O chvíli později přidal další příspěvek, v němž se věnoval tématice cenzury na sociální síti. "Tušil jsem správně, cenzura je outsourcovaná ... na Filipínách to dělají takřka děti, v Evropě je centrum v Berlíně (koho by to napadlo) a ve Varšavě ... komupak asi fb outsourcoval cenzuru v ČR," připsal k tomu.

Překvapila ho také nabídka přejít na ruskou sociální síť VKontakte. Konkrétně fakt, že se mu zobrazila možnost přihlásit se přes svůj facebook účet. "A ještě k nabídkám, ať přejdu na VK.com ... mám s tím problém. Ne že je to ruské nebo se to tak tváří, mám problém s tímhle: jak už předem na VK vědí, jaký profil mám na FB? Ty dvě sítě jsou zjevně propojené," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči a meteorologové varují před požáry. Za porušení nařízení hrozí…

30.07.2020 08:10 Meteorologové vydali pro část České republiky výstrahu před rizikem vzniku požárů. Na zvýšené…

Brnem se kutálí obří hrášek. Připomíná výročí Mendela

05.07.2020 20:17 V Brně centru Brna se objevil obří hrášek. V průměru má sedm metrů a je upoutávkou na blížící se…

Brněnská hvězdárna představí unikátní terralónu, obří model Země

05.07.2020 19:10 Návštěvníci Hvězdárny a planetária Brno budou moci od 6. do 12. spatřit unikátní terralónu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama