Násilí proti Romům? Od nového roku hrozí útoky i na cizince!

Praha - Napětí ze Šluknovského výběžku se může přesunout do celého Česka. Cílem útoků nemusí být jen Romové, ale i jiná skupina obyvatel, cizinci. Opravdu nás čekají pouliční protesty a xenofobní útoky proti přistěhovalcům?

371

Nepracující cizinci – hadr na červeného býka

Této problematice se v minulém týdnu věnovala konference o migraci, která probíhala v Senátu. Mnozí Češi jsou podle ní stále více a více nenávistnější proti nepracujícím cizincům, kteří pobírají sociální dávky.

Pořádné „horko“ můžeme prý očekávat od ledna příštího roku, kdy nás čeká zdražování. Jak pro server Lidovky.cz uvedla vedoucí odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně, kde žije až 8 % cizinců, negativní nálada vůči cizincům bude hlavně mezi střední třídou - „Ve chvíli, kdy jsou ohrožené standardní životní jistoty střední třídy, tedy těch, kteří odvádějí největší procento daní do státního rozpočtu, a nikdo jim nenabízí žádné jiné jistoty, tak je to problém. Těmto lidem vadí, že se podporují cizinci, kteří do systému nepřispívají.“

K poslednímu květnu loňského roku evidovala cizinecká policie ČR skoro 430 000 cizinců, nejvíce jsou zastoupeni Ukrajinci (asi 130 000) a Slováci (lehce přes 70 000).


Zmlácený Angličan

Že je situace opravdu vyhrocená, dokazují některá svědectví. Kupříkladu Arménka Marine, jež pracuje v pražském uprchlickém centru, pro Lidovky.cz vypráví - „Před několika dny v Praze zmlátili mého kamaráda Angličana, který je učitel. Šel po ulici, telefonoval a napadli ho. Řekli mu, ať táhne domů. Když je ekonomická situace horší, tak se většinová populace negativně zaměřuje na cizince. Je to logický jev.“

Například ukrajinská menšina – někteří Ukrajinci raději z tuzemska odchází, protože jsou permanentně napadáni za to, že Čechům berou práci. Na druhé straně ale existuje názor, že „Ukrajinci dělají práci, kterou Češi dělat nechtějí“. Tak kde je pravda?


Multikulturalismus – je to špatně?

Ministerstvo vnitra (MV) si je vědomo špatné integrace cizinců. Určitá opatření dělá třeba v Pardubicích, kde je kontrolováno, aby bylo cizinci nabídnuto pracovní místo teprve tehdy, až když o něj neusiluje žádný Čech.

Česká republika tak začíná mít problémy s takzvaným multikulturalismem. Objevují se názory, že multikulturalismus je jedním ze znaků konce civilizace. Koneckonců, nebýt přistěhovalců, České republice klesá počet obyvatel. U Němců a Angličanů panují obavy, že se jim integrace a „neintegrace“ vymkly z rukou. Jak to bude v Česku? Příští rok hodně napoví.

Témata: Romové

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

Volby v Německu vyhrála SPD, rozdíl oproti CDU/CSU je ale minimální

27.09.2021 11:16 Německé parlamentní volby vyhráli sociální demokraté (SPD) vedení kancléřským kandidátem Olafem…

GRAF: Vláda sociálních demokratů, Zelených a Levice podle prognóz nemá…

26.09.2021 19:15 Prognózy německých veřejnoprávních stanic ARD i ZDF neumožňují sociálním demokratům (SPD) Olafa…

V neděli přibylo 250 nakažených, víc než před týdnem

27.09.2021 08:50 V neděli laboratoře v Česku odhalily 250 pozitivních testů na koronavirus. V mezitýdenním srovnání…

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama