V Pelhřimově padl jedenáctkový rekord, Skorkovský byl vzápětí korunován králem českých rekordů,

Pelhřimov - Netradičním způsobem uzavřel svou rekordmanskou kariéru míčový ekvilibrista Jan Skorkovský, 11. listopadu v 11 hodin odstartoval svůj poslední, 11 minut dlouhý rekord. Jak agentuře Mediafax potvrdil prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek, Skorkovský zvládl 60 disciplín.

doporučujeme

Skorkovský za svůj život vytvořil celkem 1361 vytrvalostních, rychlostních a dovednostních rekordů, z nichž 100 bylo ještě československých, tedy vytvořených do roku 1992. Rovný 1000 rekordů je českých a 261 jich je evidováno jako světových. „Rozhodl jsem se, že svůj poslední rekord zkusím udělat symbolicky 11. 11. v 11 hodin. Je to proto, že všechny moje rekordy se točí kolem fotbalu, který má v sobě taky jedenáctku,“ řekl Jan Skorkovský.

S úderem jedenácté hodiny Skorkovský odstartoval. Úkol byl jednoduchý, za 11 minut absolvovat co nejvíce žonglérských disciplín. „Vybral jsem si jedenáct svých nejoblíbenějších rekvizit, takže vedle fotbalového míče jsou tam tenisáky, ping-pongové míčky, kokosový ořech, hroznové víno hrášek, vejce nebo šiška na americký fotbal,“ vyjmenoval rekordman alespoň některé z rekvizit, se kterými kope nebo hlavičkuje. S každou rekvizitou pak musel absolvovat buď jedenáct doteků, nebo uběhnout jedenáct metrů. Když se zastavil čas, měl Skorkovský za sebou rovných 60 úspěšných disciplín. „Od jedenácti hodin do 11 hodin a 11 minut absolvoval šedesát disciplín, což je nový rekord,“ potvrdil Miroslav Marek.

Skorkovský byl vzápětí korunován králem českých rekordů, žádný jiný Čech totiž tolik rekordních zápisů nemá. „Tenhle byl ale můj úplně poslední. Žonglovat budu dál, ale už ne na rekordy,“ potvrdil a vyzval tak nepřímo své nástupce k tomu, aby se jeho čísla pokusili překonat.

Témata: pelhřimov | Rekordy
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se chovat při požáru? Tady je několik rad, hašení vodou někdy nepomáhá

09.08.2020 13:35 Vzhledem k událostem posledních dní, kdy došlo k tragickém požáru panelového domu v Bohumíně, je…

Prague Pride: Ředitelka festivalu LGBT+ prozradila, co si dává za cíl

08.08.2020 17:17 Letošní rok se opět koná pravidelný festival hrdosti sexuálních menšin známý jako Prague Pride.…

Hasiči a meteorologové varují před požáry. Za porušení nařízení hrozí…

30.07.2020 08:10 Meteorologové vydali pro část České republiky výstrahu před rizikem vzniku požárů. Na zvýšené…

Brnem se kutálí obří hrášek. Připomíná výročí Mendela

05.07.2020 20:17 V Brně centru Brna se objevil obří hrášek. V průměru má sedm metrů a je upoutávkou na blížící se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama