V Pelhřimově padl jedenáctkový rekord, Skorkovský byl vzápětí korunován králem českých rekordů,

Pelhřimov - Netradičním způsobem uzavřel svou rekordmanskou kariéru míčový ekvilibrista Jan Skorkovský, 11. listopadu v 11 hodin odstartoval svůj poslední, 11 minut dlouhý rekord. Jak agentuře Mediafax potvrdil prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek, Skorkovský zvládl 60 disciplín.

Přidejte svůj názor

Skorkovský za svůj život vytvořil celkem 1361 vytrvalostních, rychlostních a dovednostních rekordů, z nichž 100 bylo ještě československých, tedy vytvořených do roku 1992. Rovný 1000 rekordů je českých a 261 jich je evidováno jako světových. „Rozhodl jsem se, že svůj poslední rekord zkusím udělat symbolicky 11. 11. v 11 hodin. Je to proto, že všechny moje rekordy se točí kolem fotbalu, který má v sobě taky jedenáctku,“ řekl Jan Skorkovský.

S úderem jedenácté hodiny Skorkovský odstartoval. Úkol byl jednoduchý, za 11 minut absolvovat co nejvíce žonglérských disciplín. „Vybral jsem si jedenáct svých nejoblíbenějších rekvizit, takže vedle fotbalového míče jsou tam tenisáky, ping-pongové míčky, kokosový ořech, hroznové víno hrášek, vejce nebo šiška na americký fotbal,“ vyjmenoval rekordman alespoň některé z rekvizit, se kterými kope nebo hlavičkuje. S každou rekvizitou pak musel absolvovat buď jedenáct doteků, nebo uběhnout jedenáct metrů. Když se zastavil čas, měl Skorkovský za sebou rovných 60 úspěšných disciplín. „Od jedenácti hodin do 11 hodin a 11 minut absolvoval šedesát disciplín, což je nový rekord,“ potvrdil Miroslav Marek.

Skorkovský byl vzápětí korunován králem českých rekordů, žádný jiný Čech totiž tolik rekordních zápisů nemá. „Tenhle byl ale můj úplně poslední. Žonglovat budu dál, ale už ne na rekordy,“ potvrdil a vyzval tak nepřímo své nástupce k tomu, aby se jeho čísla pokusili překonat.

Témata: pelhřimov | Rekordy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama