Obří ohňová show bude! Za dva miliony potěší vaše oči

Praha - Městská část Praha 1 se nakonec dohodla s magistrátem na podmínkách konání novoročního ohňostroje na Střeleckém ostrově. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala mluvčí části Veronika Blažková.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Magistrát Praze 1 ustoupil a upravil ohňostroj ve prospěch světelných efektů, což sníží hlukovou zátěž tak, aby nepřesahovala rozumnou mez.

"V Praze 1 se snažíme omezovat celoročně počet ohňostrojů, které ruší klid občanů naší městské části. Proto jsme rádi, že na dnešním jednání zástupci magistrátu přistoupili na dohodu, aby silvestrovský ohňostroj nebyl rušivou části konce roku, ale přinesl pro oko hezký obraz," řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Pro nejlepší výhled se návštěvníkům Prahy i Pražanům doporučuje Smetanovo nábřeží, kde je z hlediska bezpečnosti i pohledu nejvhodnější místo.

Ještě ve čtvrtek označoval Lomecký rozhodnutí o konání novoročního ohňostroje na Střeleckém ostrově za aroganci magistrátu vůči pražským částem. Magistrát ho totiž chtěl konat i přes výtky Prahy 1.

Obří světelná show se má uskutečnit v noci z 31. prosince na 1. ledna. Její cena nepřesáhne podle magistrátu 1,9 milionu korun. Novoroční ohňostroj se stal v hlavním městě pravidelnou součástí oslav příchodu Nového roku. Loni se ovšem z rozhodnutí městské rady nekonal.

Témata: Praha | Ohňostroje
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brnem se kutálí obří hrášek. Připomíná výročí Mendela

05.07.2020 20:17 V Brně centru Brna se objevil obří hrášek. V průměru má sedm metrů a je upoutávkou na blížící se…

Brněnská hvězdárna představí unikátní terralónu, obří model Země

05.07.2020 19:10 Návštěvníci Hvězdárny a planetária Brno budou moci od 6. do 12. spatřit unikátní terralónu,…

Babiš: Matka Země a otec Slunce nám poslaly vzkaz, zatmění je znamení.…

23.06.2020 22:08 Aktualizováno Příznivci premiéra Andreje Babiše si už zvykli, že každou neděli vydává na sociální síti své…

Vědci z Brna objevili nový způsob likvidace klíšťat

20.06.2020 22:04 Aktualizováno Rozsáhlý výzkum brněnských vědců vedl ke zjištění, že některá klíšťata nesají pouze krev, ale pijí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy