Zvítězil nad exekutorem "zlodějem"!

Brno - Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti muže, který poukazoval na postup exekutorů a soudů při vymáhání dluhu za černé jízdy v pražské hromadné dopravě. Náklady na exekuci v mužově případě více než padesátkrát převýšily původně vymáhanou sumu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Exekutor nespojil pohledávky do jednoho exekučního řízení, čímž výrazně zvýšil náklady na exekuci, řekla mluvčí soudu Jana Pelcová.

Muž navíc dluh uhradil ještě před provedením exekuce. Kvůli tomu měl exekutor podle starších nálezů Ústavního soudu dostat nižší náhradu. Aby dostal víc, nespojil pohledávky, ačkoliv tak měl učinit, protože spolu souvisely.

Muž původně dlužil 2 200 korun. Náklady exekuce však činily 78 tisíc a exekutor chtěl uhradit i další náklady v řádech desítek tisíc korun.

Do exekuce se dostává řada lidí a ani o tom nevědí. Stačí jet jednou bez lístku autobusem a nezaplatit pokutu. Z pár stovek korun se během několika let, kdy dotyčný pokutu neřeší, stanou tisíce. A najednou vám na dveře zaklepe exekutor. Málokdy se však stává, že by nad ním dlužník zvítězil, jako se to podařilo výše zmiňovanému muži.

Témata: Exekuce
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama