V budově Krajského soudu v Brně se oběsil soudce

Brno - Mrtvého muže našli ve čtvrtek dopoledne v budově Krajského soudu v Brně. Informaci agentury Mediafax potvrdila mluvčí krajského soudu Miroslava Sedláčková.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Podle jejich slov šlo s největší pravděpodobností o sebevraždu. S takovou verzí pracuje také policie. "Na úmrtí muže se s největší pravděpodobností nikdo nepodílel," řekla Mediafaxu krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.
 
Další informace odmítly obě mluvčí sdělit. "Bližší podrobnosti s ohledem na začátek vyšetřování i s ohledem na rodinu nebudeme poskytovat," sdělila Sedláčková.
 
Podle dostupných informací, které má agentura Mediafax, jde o soudce Jiřího Stýbla. Jeho kancelář v budově soudu byla po dobu vyšetřování znepřístupněná policejními páskami a vchod dovnitř hlídali policisté.
 
Jak na místě zjistila agentura Mediafax, soudce se měl oběsit v kanceláři, avšak nikdo z kolegů si ničeho podezřelého nevšiml. Ve vedlejší jednací síni se přitom konalo jednání. Jeden z kolegů zároveň upozornil, že Stýbla nikdo od úterý neviděl. Kdy však sebevraždu spáchal, není jasné. "Více budeme vědět až po soudní pitvě. Prověřujeme však více možností," řekla Vedrová.
 
Předseda soudu Jaromír Pořízek se odmítl k případu vyjádřit. Přes sekretářku médiím vzkázal, že v době nálezu na soudě nebyl a vše je v rukách policie.
 
Mezi jeden z významných případů Stýbla patřila loni kauza podvodníků z Edbusy, kteří připravili 10 tisíc klientů o více než půl miliardy korun. Soudce četl poškozené a rozsudek několik dní.

Témata: soudy | sebevražda
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama