Český vládní web napadli hackeři

Praha - Internetové stránky české vlády ve čtvrtek večer nefungovaly, pravděpodobně se staly terčem hackerského útoku české buňky skupiny Anonymous. Důvodem krátkodobých výpadků webu Úřadu vlády bylo účelové přetížení serveru, uvedl mluvčí vlády Jan Osúch.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie

"Mohu potvrdit, že Úřad vlády se v podvečer potýkal s krátkodobými výpadky webových stránek. Důvodem bylo účelové přetížení serveru. Veřejnost prosím o trpělivost při načítání stránek. Na chod Úřadu vlády útok samozřejmě nemá vliv," napsal na vysvětlenou Osúch Mediafaxu v SMS zprávě.

Stránky vlády byly těžko přístupné přes hodinu, problémy hlásily už kolem 19. hodiny, plně v provozu byly opět až po 20.30.

Stránky vlády nebyly jediným českým webem, který se ve čtvrtek s výpadky potýkal. Česká odnož Anonymous na svém účtu v sociální síti Twitter informovala, že ten den v 18 hodin napadne stránky Ochranného svazu autorského (OSA). Svoje výhrůžky vyplnila, stránky OSA nefungovaly zhruba od 17.15 několik desítek minut.

Důvodem útoků je fakt, že Česko podepsalo kontroverzní obchodní dohodu proti padělání ACTA, zaměřenou proti obchodu s padělky. Podle kritiků dohoda kriminalizuje každodenní používání počítače.

Témata: Vláda ČR | Hackeři
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama