Vládo a prezidente zmizte! Zastavíme zlodějinu, hlásá Holešovská výzva

Praha - Nová iniciativa Holešovská výzva volá po demisi vlády, ustanovení úřednického kabinetu odborníků a odstoupení prezidenta. Chce také podle usnesení z dnešní pražské konference zastavit vládní reformy a církevní restituce. Účastníci shromáždění, na které přišli představitelé různých seskupení i jednotlivci, se v jednu dobu pohádali.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Spor vypukl při schvalování usnesení. Zástupci iniciativy předložili dva texty, řada účastníků ale namítala, že o nich nebyla debata. "Musíme sjednotit národ a zastavit tok zlodějiny v tomto státě," uklidňoval přítomné spoluzakladatel Holešovské výzvy Václav Princ. 

Nakonec se četla jednotlivá usnesení, které účastníci takřka jednomyslně schvalovali. Chtějí také připravit "spravedlivé demokratické volby", žádají uzákonit obecné referendum a odvolat podpis na smlouvě ACTA, která podle usnesení zavádí cenzuru na internetu. Požadavky mají být splněny do konce února. 

Další ostřejší debata se rozpoutala kvůli utvoření koordinační rady, která by měla chystat protivládní demonstrace obyvatel. Další zástupce iniciativy Slávek Popelka zdůrazňoval, že může už od pondělí připravovat desetitisíce letáků a ozvučené vozy. 

Cílem Holešovské výzvy je sjednotit protivládní sdružení. V sále hloubětínské Tesly visely transparenty s nápisy za odstoupení vrcholných přestavitelů státu a zkorumpovaných politiků. 

První části konference dominovaly vystoupení diskutujících, přihlásit se mohl kdokoli ze zhruba 150 přítomných lidí. Mezi řečníky byli například zástupci České strany národně sociální, Moravského národního kongresu, hnutí Skutečná demokracie teď i nacionalistického Národního sjednocení a Českého hnutí za národní jednotu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama