Romské násilí: Pochod DSSS projde Varnsdorfem

Varnsdorf - Demonstraci a pochod městem uspořádá v neděli po poledni Dělnická strana sociální spravedlnosti ve Varnsdorfu. Na webových stránkách strany je uvedeno, že demonstrace bude zaměřena proti romskému násilí.

Diskuze zablokovaná

371

Demonstrace bude zahájena ve 13.00 na Benešově náměstí a účastníci pak projdou ulicemi města. Mimo jiné by se měli dostat do blízkosti obou sociálních ubytoven. Účastníci chtějí zapálit svíčky na místě napadení tříčlenné rodiny skupinou násilníků. Pochod skončí opět na Benešově náměstí.
 
Organizátory vyzývají účastníky, aby se vyvarovali násilí, alkoholu, neměli na oblečení žádné symboly, které by mohly být protizákonné a také nemají mít žádné zbraně. Každého provokatéra by měli okamžitě ohlásit pořadatelům a ti na něj upozorní policii.
 
Opatření chystá i policie. „Ve městě budou připraveny dostatečné síly nutné k udržení pořádku. V akci bude i antikonfliktní tým a také policejní hlídky na vjezdech do města, které budou kontrolovat, zda někdo z účastníků nemá s sebou zbraně nebo předměty, které lze jako zbraně použít. Situaci bude monitorovat vrtulník,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Poslední akce DSSS ve městě loni v září přerostla v řadu násilných střetů lidí z tvrdého jádra extrémistů s policisty. Policisté řadu lidí zadrželi, několik účastníků demonstrace bylo při potyčkách zraněno.

Témata: dsss | Romové
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze hořela hala plná lidí, konal se v ní koncert

11.12.2018 23:45 Na pražském Smíchově dnes pozdě večer hořela střecha kulturního centra MeetFactory. Hasiči společně…

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Pětina dospělých Čechů pečuje o důchodce a nemocné, ukázal průzkum

11.12.2018 19:37 Zhruba pětina dospělých Čechů nyní alespoň občas pomáhá svým stárnoucím a nemocným členům rodiny s…

Co dostanete pod stromeček? Ptali jsme se, o jaké zboží mají Češi největší…

11.12.2018 14:16 Zvyk je železná košile. Přísloví, které platí, alespoň co se nakupování vánočních dárků týče. I…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama