Letiště Václava Havla bude ještě letos

Praha - Bookmakeři české sázkové kanceláře Tipsport jsou s kurzem 1,02:1 přesvědčeni, že ruzyňské letiště bude nejpozději do konce letošního roku přejmenováno na Letiště Václava Havla. Společnost o tom informovala v pondělí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Na změnu názvu do začátku letních prázdnin je vypsán kurz 1,30:1 a varianta, že by rozhodnutí o změně názvu letiště padlo již do konce února 2012, je ohodnocena kurzem 2,25:1.

„Jsme přesvědčeni, že v dohledné době bude vyslyšen většinový názor společnosti pojmenovat pražského letiště po tak významné osobnosti, jakou bezesporu byl Václav Havel,“ okomentoval vypsané kurzy Ladislav Pavlis, hlavní bookmaker Tipsportu.

Málo pravděpodobná je s kurzem 10:1 naopak skutečnost, že by pražské letiště mělo ještě na konci letošního roku stávající název Letiště Praha - Ruzyně. Petici za pojmenování pražského letiště po prezidentu Václavu Havlovi již podepsalo více než 80 tisíc lidí, pro nový název letiště se vyslovila také pražská radnice.

Ve světě nese jméno významných státníků řada letišť. Jedním z nejznámějších je letiště J. F. Kennedyho v New Yorku. Toto jméno dostalo již 24. prosince 1963, tedy zhruba měsíc po Kennedyho smrti.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama