Praha na Rohanském ostrově postaví stan pro bezdomovce

Praha - Nedostatek ubytovacích míst, noční teploty během tří dnů pod 10 stupňů Celsia jsou důvody, proč Praha počítá také s výstavbou mobilního stanu s kapacitou dalších 50 míst na Rohanském ostrově. Teď máme ale ještě volných 50 míst, sdělil v úterý náměstek primátora Ivan Kabický (ODS).

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"V případě vyčerpání všech možností ubytovacích míst a pokračování mrazivého počasí je hlavní město připraveno umístit takový stan ještě v další lokalitě na území města," sdělil Kabický.

Praha má v rezervě další stany, které může formou pronájmu využít. Stavění prvního stanu odstartuje již ve středu. Kabický současně doplnil, že Praha má vytipovaná další dvě místa. Město vychází ze zkušeností terénních pracovníků.

Na základě dohody s neziskovými organizacemi starající se o bezdomovce přistoupilo hlavní město k takzvaným zimním opatřením, která vyhlásilo při poklesu noční teploty po dobu tří dnů pod -5°C.

"Již od čtvrtka minulého týdne jsou v metropoli vyhlášena tato opatření. Došlo k zahájení nočního provozu v denních centrech organizací zajišťující služby pro osoby bez přístřeší a upravení provozu na lodi Hermes," konstatoval náměstek Kabický.

Centrum sociálních služeb zároveň zrušilo dvacetikorunový poplatek za nocleh na lodi Hermes a uvolnilo vstupní podmínky. Dále rozšířilo poskytování zdravotního ošetření na lodi a přímo v terénu. Současně se rozšířil i každodenní provoz terénních programů o rozvoz polévky a čaje klientům, kteří žijí venku a nevyužívají žádných sociálních ubytovacích služeb.

Na zimních opatřeních se podílejí neziskové organizace jako Armáda spásy, Arcidiecézní charta a Naděje. "Kapacita v těchto zařízeních dosahuje 443 bezplatných noclehů pro bezdomovce každou noc," řekl Kabický s tím, že s ohledem na předpověď počasí a avizovaný výrazný pokles teplot bude na lodi Hermes od středy také provoz denního centra.

Šéf pražské záchranky Zdeněk Schwarz potvrdil, že problém bezdomovců v zimě je velký. Záchranáři za loňskou zimu ošetřili celkem 155 případů, z toho 53 osob zemřelo. Během letošní zimy evidují záchranáři 55 případů podchlazení, z toho zatím deset úmrtí.

Témata: Praha | Bezdomovci
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama