Arogantní bezdomovci! Odmítají nabízenou pomoc

Plzeň - I když venkovní teploty klesají hluboko pod bod mrazu, část plzeňských bezdomovců teplo charitního azylového domu odmítá. Raději obývají polorozbořené opuštěné stavby či své různě poslepované chatrče mezi stromy. Tvrdili to alespoň v úterý v noci městským strážníkům, kteří mezi ně spolu se starostou centrálního plzeňského obvodu Jiřím Strobachem (ODS) vyrazili na kontrolu a s nabídkou pomoci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

"Právě bezdomovci totiž mohou být za současných nočních teplot při nocování venku v přímém ohrožení života," řekl ČTK při kontrole Strobach. Podle některých odhadů je v Plzni kolem 250 až 300 bezdomovců. Strobach některým z nich nabízel pomoc úřadu při vyřizování dokladů, případnou sociální pomoc i možnost práce. "Sice slibovali, že na úřad přijdou, ale moc tomu nevěřím," přiznal však starosta.

Bezdomovce nelákala ani nabídka azylového domu charity, kde jinak denně na lůžkách či židlích tráví noc desítky lidí bez domova. "O charitě jsme nepřemýšleli - jednak kvůli psovi, a jednak nám nevyhovuje ten režim. Slyšel jsem taky o charitě své - různé nemoci, broučci," řekl ČTK třiačtyřicetiletý Josef z Plzně, který je na ulici asi půl roku. Na svůj stan postavený mezi křovím u řeky v Plzni - Doudlevcích nedá dopustit.

"Byl jsem na vojně, naučil jsem se přežívat," reaguje na dotaz o přežívání v mrazech asi padesátiletý, viditelně podnapilý muž v jedné z polorozbořených budov v Plzni - Borech.

Lidem bez domova se snaží pomoci i další města. Mezi nimi i Praha. Na Rohanském ostrově vyroste první ze tří vyhřívaných stanů pro bezdomovce. Majitel společnosti Jablotron Libor Dědek navíc uvažoval o tom, že Praze koupí nafukovací halu, ale město nabídku odmítlo.

Témata: Bezdomovci | Plzeň
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze hořela hala plná lidí, konal se v ní koncert

11.12.2018 23:45 Na pražském Smíchově dnes pozdě večer hořela střecha kulturního centra MeetFactory. Hasiči společně…

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Pětina dospělých Čechů pečuje o důchodce a nemocné, ukázal průzkum

11.12.2018 19:37 Zhruba pětina dospělých Čechů nyní alespoň občas pomáhá svým stárnoucím a nemocným členům rodiny s…

Co dostanete pod stromeček? Ptali jsme se, o jaké zboží mají Češi největší…

11.12.2018 14:16 Zvyk je železná košile. Přísloví, které platí, alespoň co se nakupování vánočních dárků týče. I…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama