Romy začleníme do společnosti, hlásí Ostrava

Ostrava - Moravskoslezská metropole ve středu odstartovala program Sociální inkluze Ostrava, který si klade za cíl přispět k lepšímu vzájemnému soužití všech obyvatel města. Informovala o tom mluvčí ostravské radnice Andrea Vojkovská.

Diskuze zablokovaná

Ilustrační fotografie

Hlavním smyslem rozsáhlého programu je začlenění sociálně vyloučených nebo sociálním vyloučením ohrožených lidí do většinové společnosti. "Může se jednat o lidi se zdravotními handicapy, příslušníky etnických a kulturních menšin, uprchlíky a přistěhovalce, popřípadě propuštěné vězně, mladistvé delikventy a podobně. V podmínkách města Ostravy bude prioritou práce s obyvateli vyloučených lokalit, především s Romy," upřesnila Vojkovská.

„Budeme hledat všechny možné způsoby řešení problémů, které se týkají začleňování sociálně vyloučených. Chceme do tohoto projektu zapojit veřejnost, média, veřejnou správu, neziskové organizace, politické strany i samotné sociálně vyloučené, abychom zabránili eskalaci problémů, jaké dnes a denně zažívají severočeská města,” řekl primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD).

Program obsahuje 12 projektů, které komplexně a provázaně pokrývají všechny cílové oblasti. Zadání vychází z jednání představitelů Magistrátu města Ostravy se zástupci Evropské komise a OSN. "Program navazuje na v Evropě již probíhající Dekádu romské inkluze. Jedná se o mezinárodní iniciativu dvanácti zemí Evropy," uvedla mluvčí.
 
“Věříme, že se program stane v budoucnu významným přínosem nejen pro Ostravu, ale bude také součástí platformy pro širší mezinárodní spolupráci při řešení romské problematiky. V Ostravě by měl sjednotit a zastřešit všechny doposud roztříštěné aktivity, které mají za cíl vytvořit podmínky pro klidné soužití romských obyvatel a většinové populace,” zdůraznil náměstek primátora Martin Štěpánek (ODS).

Ve 14 vyloučených lokalitách na území Ostravy žije nyní zhruba 6000 obyvatel, přičemž absolutní většinu z nich tvoří Romové. "Problémy se koncentrují rovněž na ubytovnách a v hotelových domech Metalurg, Vítek a Hlubina na území obvodu Ostrava-Jih, ubytovny Sadová a Cihelní v centru a Ubytovna U Bundy ve Slezské Ostravě," dodala mluvčí.

Témata: Romové | Ostrava
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama