K pivovaru se stahují hyeny a vlci! Proč Bendl chystá výměnu úspěšného ředitele?

České Budějovice - Podle primátora Českých Budějovic Juraje Thomy (HOPB) není žádný objektivní důvod, proč by měl z čela Budějovického Budvaru odejít současný ředitel Jiří Boček. Argument ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) o neprofesionalitě při řešení právních sporů nemá opodstatnění, uvedl Thoma.

Přidejte svůj názor

371

Ministr Bendl podle svých slov nemá dobrý pocit z míry profesionality řešení právních sporů společnosti Budvar, proto musí Boček opustit místo ředitele.

"Město je posledním vývojem kolem plánované výměny ředitele znepokojeno. Neexistuje totiž žádný objektivní důvod, proč by měl Jiří Boček křeslo ředitele Budějovického Budvaru opustit. Podle veřejně dostupných informací vydělal během svého působení v čele pivovaru státu více než miliardu korun, zdvojnásobil výstav piva. Ekonomickou krizi posledních let přežila společnost pod jeho vedením s lepšími prodejními výsledky než její nejbližší konkurenti. A Bočkova úspěšnost v soudních sporech o známku Budweiser je obdivuhodná, z dosavadních sto dvaceti čtyř ukončených pří jich budějovický pivovar vyhrál osmdesát osm," upozornil Thoma.

Ministr Bendl přesto podle všeho nyní chystá výměnu ředitele. "Žádné průkazné argumenty svědčící o údajných manažerských pochybeních ministr nepředložil. Informace o tom, že je již znám nový šéf pivovaru, i ministrovy poslední výroky mohou spíše svědčit o tom, že v pozadí chystané personální změny stojí neformální, nám na jihu Čech velmi dobře známé politicko-obchodní struktury," dodal Thoma.

Stát podle Thomy připravovaným, téměř nepřátelským převzetím Budvaru jakoby české veřejnosti vzkazoval, že se chová se jako podnikatel a slouží lidem. "Podobnou frází však obhajoval své jednání i významný "obchodník" z Chicaga Al Capone," řekl Thoma.

Na chystané změny reagoval i poslanec a bývalý člen ODS Michal Doktor, který byl členem dozorčí rady Budějovického Budvaru. Později jej nahradil Bendlův poradce Tomáš Jindra. "Rozsáhlá kontrola v Budvaru, která nyní probíhá, je pravděpodobně záminkou k personálním změnám. Zaslechl jsem kdesi formulaci, že nad Budvarem krouží supi. Ti se ale slétají jenom nad mršinami a slabými kusy. Budvar přináší do rozpočtu pravidelně stamiliony korun, nemá žádné dluhy a je velice životaschopný. Spíše bych řekl, že se k Budvaru stahují hyeny a vlci," sdělil agentuře Mediafax Michal Doktor.

Objevili se i spekulace, že by na Bočkovo místo mohl nastoupit člen ODS z Hluboké nad Vltavou Pavel Dlouhý, označovaný občas za "kmotra". "To považuji za velmi nepravděpodobné," dodal Doktor.

Témata: Bendl, Petr | budvar
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze hořela hala plná lidí, konal se v ní koncert

11.12.2018 23:45 Na pražském Smíchově dnes pozdě večer hořela střecha kulturního centra MeetFactory. Hasiči společně…

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Pětina dospělých Čechů pečuje o důchodce a nemocné, ukázal průzkum

11.12.2018 19:37 Zhruba pětina dospělých Čechů nyní alespoň občas pomáhá svým stárnoucím a nemocným členům rodiny s…

Co dostanete pod stromeček? Ptali jsme se, o jaké zboží mají Češi největší…

11.12.2018 14:16 Zvyk je železná košile. Přísloví, které platí, alespoň co se nakupování vánočních dárků týče. I…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama