Aleš Valenta odmítl moderovat Události na ČT

Praha - Česká televize (ČT) chce mít do konce února jasno, kdo bude moderovat hlavní zpravodajskou relaci Události a sportovní relaci Branky, body, vteřiny. Server Mediář.cz dnes zveřejnil jména zvažovaných moderátorů těchto pořadů. Tvářemi Událostí se mají šanci stát například Jakub Železný, Marcela Augustová nebo Lukáš Dolanský. Uvádět sportovní zpravodajství mohou třeba zpěvačka a herečka Olga Lounová, akrobatický lyžař Aleš Valenta, ale i stávající moderátoři jako jsou Vojtěch Bernatský nebo Barbora Černošková.

Přidejte svůj názor

Aleš Valenta

Médiář.cz měl možnost nahlédnout do jednoho z rozpisů konkurzu na moderátorské posty. Podle informací serveru chce ČT do vysílání nasadit místo dosavadních moderátorských dvojic pouze jednoho moderátora. 

"Máme vnitřní plán, ale jeho podrobnosti prozrazovat nebudeme. Jediné, co mohu v tuto chvíli říct je to, že moderátory pro nové Události skutečně vybíráme. V první řadě je u nich kladen důraz na profesionální kvality a předpoklady, které by měli mít," řekla ČTK mluvčí ČT Michaela Fričová. 

Nová podoba zpravodajské relace Události a sportovní relace Branky, body, vteřiny by měla být spuštěna na jaře letošního roku.

Aleš Valenta, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích však nabídku České televize na moderování sportovního zpravodajství Branky, body, sekundy odmítl, informuje server Týden.cz. "Nabídka mě potěšila, nicméně po zvážení všech pro a proti jsem ji odmítl. Události považuji za vrchol žurnalistiky a já žurnalista nejsem."

Témata: Valenta, Aleš
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je ráj pro důchodce, v Praze potkáte jen Afričany a Asiaty. Takhle o…

10.12.2018 22:11 Aktualizováno Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak…

Poprask kvůli StarDance: Češi chtějí vyhazov moderátorů, na internetu…

10.12.2018 22:10 Aktualizováno Sobotní večer se stejně jako několik předchozích nesl ve víru oblíbené soutěže StarDance, Tentokrát…

V Národní muzeu se desítky let ukrýval světový unikát. Vůbec nikdo o něm…

10.12.2018 13:17 Vědci z Národního muzea, Přírodovědecké fakulty UK a Geologického ústavu AV ČR oznámili ve vědeckém…

Ovčáček pro EZ reaguje na video s Harrym Potterem a Zemanem: Co vzkázal…

10.12.2018 12:38 Včera zveřejněné parodické video reklamního režiséra Michala Orsavy neuniklo ani Pražskému hradu.…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama