Romové z Nového Bydžova dostali 4,5 milionu

Nový Bydžov - Nový Bydžov získal 4,5 milionu korun na projekt podpory sociální integrace příslušníků romských lokalit. Peníze budou v následujících třech letech sloužit na financování dvou terénních sociálních pracovnic, provoz nízkoprahového centra či dva asistenty prevence kriminality.

Diskuze zablokovaná

Ilustrační fotografie

ituace v Novém Bydžově, kde žije 7500 obyvatel a z toho 400 Romů, se vyhrotila předloni v listopadu po několika přepadeních a znásilnění jedenadvacetileté dívky.

Cílem projektu je pomoci zvýšit schopnost Romů uplatnit se na trhu práce a zlepšit spolupráci mezi menšinou a ostatními obyvateli Nového Bydžova. "Dále připravujeme podání žádosti na ministerstvo vnitra na program prevence kriminality, v jeho rámci bychom chtěli pořídit nový kamerový systém," řekla tajemnice tamní radnice Marcela Česáková.

V Bydžově několik kamer funguje, současný systém je už ale zastaralý. Město během loňského roku přijalo různá opatření na zvýšení bezpečnosti, například o dva navýšilo počet městských strážníků.

Problémy s romskou komunitou jsou i v jiných městech, především v severních Čechách. Zejména se jedná o Šluknovsko. Tam se přes léto konalo i několik demonstrací proti místním Romům, obyvatelé Varnsdorfu a Šluknova tvrdili, že se bojí, že je Romové na ulici napadnou a okradou. Vyostřená situace se postupně díky navýšení počtu policistů a zájmu vlády uklidnila.

Témata: Romové
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama