Tragédie na Spartě! Šéfa klubu Přibyla našli mrtvého, bylo mu 33 let

Praha - Místopředseda představenstva fotbalového klubu AC Sparta Praha Lukáš Přibyl byl ve čtvrtek odpoledne nalezen mrtvý v sídle klubu na Letné. Nález těla potvrdila mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Přidejte svůj názor

Místopředseda AC Sparta Praha nalezen mrtvý

Mluvčí záchranné služby pouze potvrdila nález těla. "Na stadionu byl nalezen třiatřicetiletý muž bez známek života. Lékař provedl ohledání těla, muži již ale nebylo pomoci," uvedla mluvčí.
 
Tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Tomáš Hulan řekl novinářům přímo před stadionem na Letné: "Dostali jsme hlášení na linku 158 deset minut před šestnáctou hodinou. Muž byl nalezen na stadionu v jedné z místností."
 
Později Hulan přinesl aktuální informace: "Soudní lékař po ohledání těla mrtvého muže nebyl schopen určit přesnou příčinu smrti, a proto bude nařízena soudní pitva," prohlásil Hulan. Lékař ale podle informací Mediafaxu nevyslovil podezření na cizí zavinění Přibylovy smrti. Na případu také zatím nepracuje pražská mordparta.
 
K celé věci se večer vyjádřili také samotní zástupci Sparty, jejíž fotbalisté jsou na soustředění v Jerezu. "AC Sparta Praha oznamuje, že Lukáš Přibyl, místopředseda představenstva klubu, dne 9. 2. 2012 zemřel. Tuto zprávu dáváme veřejnosti na vědomí s hlubokým zármutkem. Pro všechny z nás je to obrovská tragédie. Celé jeho rodině vyslovujeme upřímnou soustrast," stojí v prohlášení Sparty na oficiálních stránkách klubu.
 
Také další klub, kde Přibyl působil, Bohemians 1905, vydal prohlášení: "Fotbalový svět postihla velká tragédie. Ale hlavně, opustil nás jeden z velkých Klokanů, bývalý ředitel klubu, Lukáš Přibyl. Není nutno dodávat dalších slov. Upřímnou soustrast celé jeho rodině. Nikdy nezapomeneme!" Fanoušci vršovického klubu budou večer od 20 hodin na stadionu v Ďolíčku zapalovat na jeho památku svíčky.
 
"Nejsem ve fázi, že bych o tom chtěl dávat výpovědi, rozumíte. Byl to můj blízký kamarád. Prosím, nechte mě teď," řekl předseda představenstva Sparty Daniel Křetínský pro Rádio Impuls.
 
Křetínský krátce po osmnácté hodině přijel na stadion Sparty na Letné.
 
Další místopředseda představenstva Dušan Svoboda byl zprávou zdrcen. "Voláte v nevhodnou chvíli, nechce se mi o tom mluvit. Sparta vydá v brzké době nějaké tiskové prohlášení," řekl agentuře Mediafax Svoboda.
 
Smutnou zprávou byl zaskočen také předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta. "Je to samozřejmě ohromná tragédie, která postihla mladého člověka, takže je to obecně ohromné neštěstí. Vůbec nevím, jaké mohou být příčiny jeho úmrtí. Nemám žádné informace, pouze vím, že byl v kanceláři na Spartě nalezen mrtvý," pronesl Pelta pro televizi Nova.
 
Blízký přítel a bývalý kolega Přibyla z České televize Petr Svěcený s ním hovořil zřejmě jako poslední. "Mluvil jsem s ním, protože jsem byl na cestě do Špindlu, kde od zítřka pracuji. My si voláme pravidelně, jsme kamarádi. Byl jsem po dovolené a před velkou pracovní zátěží, tak jsem mu volal a bavili jsme se o soukromých věcech. Jak si to ve Špindlu s rodinou všichni užili, a pak se ten signál jakoby ztratil. Normálně jsme mluvili o pozitivních soukromých tématech a najednou jsem ho sice slyšel, ale mizel mi. Bral jsem to jako vinu signálu, protože já jsem jel do hor. Pak jsem mu ještě volal asi dvakrát, ale už to nevzal," řekl pro televizi Nova Svěcený.
 
Lukáš Přibyl začínal od roku 1998 jako sportovní reportér České televize. Ve Spartě pracoval poprvé v letech 2005 - 2007, kdy byl členem představenstva a také tiskovým mluvčím klubu. Pak zamířil do Bohemians 1905. Byl totiž fanouškem vršovického celku a zastával zde pozici ředitele klubu. Byl také zapleten do kauzy "Bohemek", která se táhne dodnes.
 
V říjnu roku 2010 klub z Ďolíčku opustil a pracoval pro společnost Sport Invest, která zastupuje sportovce. Do Sparty se vrátil loni v prosinci a byl místopředsedou představenstva.
 
Za působení v Bohemians byl Přibyl nepravomocně odsouzený k podmíněnému trestu. Podle obžaloby údajně poškodil věřitele v insolvenčním řízení při převodu práv hráčů zapsaných v konkurzní podstatě klubu FC Bohemians Praha. Součástí trestu byl i osmiletý zákaz působení v představenstvech společností. Ve středu zrušil Pražský městský soud Přibylovi podmíněný trest a případ vrátil k projednání Obvodnímu soudu pro Prahu 10.

Témata: Fotbal | krimi | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman nikdy můj respekt mít nebude. Je vulgární a protiústavní, spustila…

16.12.2018 20:22 Aktualizováno Herečka Aňa Geisterová se netají tím, že nepatří k fanynkám českého prezidenta Miloše Zemana. Na…

Jaká byla sledovanost letošní StarDance? ČT zveřejnila zajímavá čísla

16.12.2018 12:53 Aktualizováno Dosavadní díly letošní řady zábavné soutěže StarDance sledovalo v průměru 1,45 milionu diváků, což…

Čím dál víc se dopujeme antidepresivy. Češi přitom patří k méně…

16.12.2018 11:34 Občané České republiky patří k nejméně depresivním národům na světě, alespoň to o sobě sami tvrdí.…

Hrušínský si zanadával: Voliči hnutí ANO! Děkujeme vám! Kvůli vám je tady…

15.12.2018 22:00 Aktualizováno Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský si zadanával nad situací na českých dálnicích i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama