Běh s prasečí hlavou a rytířský turnaj budou součástí olympských závodů

Praha - Staroměstské náměstí se promění historicky poprvé v rámci Carnevale Praha v sobotu od 16.30 v olympské závodiště. Návštěvníci se mohou těšit na hry, které probíhaly v době Lucemburků, informovala o tom Mediafax Michaela Černohorská z Blue Gekko.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

"Soutěžit se bude v běhu s prasečí hlavou a dobovém rytířském turnaji Giostra," lákají organizátoři akce.

Olympské hry doprovodí průvod masek, trubači a nebudou chybět ani klauni. Pražané a karnevaloví hosté mohou slavit všude v ulicích metropole již od pátku až do úterý 21. února. Karnevalový rej se objeví nejen pod širým nebem a na veřejných místech, ale i v palácích, muzeích nebo restauracích.

Kromě karnevalového dovádění festival nabízí i doprovodné akce, mezi které patří také speciální karnevalová menu ve vybraných restauracích. Mimo pravidelná představení na Staroměstském náměstí se bude každý den festivalu konat v Clam-Gallasově paláci cyklus koncertů barokní hudby spojený s tancem a přehlídkou dobových kostýmů. "Připravili jsme ukázku kultury barokní doby, do které se budou moci návštěvníci přenést díky představení v autentickém prostředí Clam-Gallasova paláce, ve kterém vystupoval mimo jiné W. A. Mozart nebo L. van Beethoven," řekla organizátorka festivalu Zlatuše J. Mūller.

Festival navštíví také masopustní masky z Hlinska, které se v roce 2010 dostaly na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Festivalu se zúčastní i síť mateřských center, které slaví 20. výročí svého vzniku. Rodiče z mateřských center obohatí karnevalový průvod alegorickými kočárky.

Festival Carnevale Praha navazuje na slavné historické slavnosti, které jsou s hlavním městem spjaté již téměř 1000 let. Člověk se může mrknutím oka ocitnout v dobových kostýmech a nechat na sebe "dýchnout" atmosféru doby rudolfínské nebo rokokové, kdy byl karneval jedním z vrcholů společenských událostí v Praze.

Cílem akce je obnovit slavné pražské karnevalové tradice. Akce se koná v Praze již sedm let. Carnevale Praha se stala členem Federace karnevalových měst FECC (Federation European Carnival Cities). Hlavní město se tímto řadí mezi 50 světových měst, ve kterých se odehrávají městské karnevalové slavnosti.

Podrobný program festivalu a více informací najdou zájemci na internetové stránce www.carnevale.cz.

Témata: Praha | olympiáda
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama