Na Valentýna více utrácejí muži, především za spodní prádlo

Praha - Za valentýnské dárky utrácejí muži na internetu dvakrát vyšší částky než ženy, nejčastěji kupují spodní prádlo, korzety, punčochy a šperky. Vyplývá to z průzkumu obchodního portálu Aukro.cz a internetového srovnávače Heureka.cz zveřejněném v pondělí.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

„Podle dosavadních prodejů to vypadá, že muži a ženy mají o dárcích na Valentýna naprosto odlišné představy,“ uvedl David Vychytil, ředitel Aukro.cz.

Muži podle něj nejčastěji nakupují punčochy, korzety a kromě dalších druhů dámského prádla také mobilní telefony. Oproti tomu ženy nakupující na internetu nakupují spíše konzervativní dárky, jako jsou parfémy, digitální fotorámečky nebo knihy.

„Kromě toho ženy nakupují spíše romantické dárky jako například snídaňové stolky s vlastním nápisem nebo puzzle ve tvaru srdce s vlastní fotografií,“ sdělil Kamil Demuth ze serveru Heureka.cz.

Podobný valentýnský trend panuje i v sousedním Polsku, kde patří mezi nejoblíbenější dárky ty z kategorie Erotika. „Na Valentýna je na polské obdobě Aukra nejoblíbenější kategorie Erotika, kde 66 procent zákazníků tvoří právě muži,“ dodal Vychytil.

Mezi nejoblíbenější dárky podle něj v Polsku patří erotické hry, spodní prádlo, erotické pomůcky a afrodiziaka.

Valentýnské dárky se na internetu nakupují už od začátku února. Češi za ně letos podle obou serverů utrácí více než loni. Z dosavadních prodejů na Aukru je vidět, že hodnota jednoho dárku se v průměru zvýšila přibližně o 30 procent. To potvrzují i data internetového srovnávače Heureka.cz, podle kterého se dárky pro muže pohybují do 500 Kč, zatímco dárky pro ženy většinou přesahují hodnotu 1000 Kč.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je ráj pro důchodce, v Praze potkáte jen Afričany a Asiaty. Takhle o…

10.12.2018 14:42 Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak…

V Národní muzeu se desítky let ukrýval světový unikát. Vůbec nikdo o něm…

10.12.2018 13:17 Vědci z Národního muzea, Přírodovědecké fakulty UK a Geologického ústavu AV ČR oznámili ve vědeckém…

Ovčáček pro EZ reaguje na video s Harrym Potterem a Zemanem: Co vzkázal…

10.12.2018 12:38 Včera zveřejněné parodické video reklamního režiséra Michala Orsavy neuniklo ani Pražskému hradu.…

Poprask kvůli StarDance: Češi chtějí vyhazov moderátorů, na internetu…

10.12.2018 11:57 Aktualizováno Sobotní večer se stejně jako několik předchozích nesl ve víru oblíbené soutěže StarDance, Tentokrát…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama