Lidé preferují české potraviny, prý jsou kvalitnější a bezpečnější

Praha - Češi věří více tuzemským potravinám než zahraničním, alespoň podle v pondělí zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který si objednalo ministerstvo zemědělství. Necelé tři čtvrtiny (71 procent) občanů si myslí, že české potraviny jsou kvalitní, zahraničním věří 33 procent.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zahraniční potraviny si tak za posledních šest let u tuzemských spotřebitelů pohoršily, v roce 2005 jim důvěřovalo 60 procent respondentů. Mírně se také zhoršila situace českých potravin, důvěra v ně klesla o deset procentních bodů.

"Výsledky průzkumu jsou pro ministerstvo zemědělství důležité. Máme v rukou hmatatelné výsledky o tom, co si skutečně Češi myslí o potravinách v našich obchodech. Získali jsme podklad pro plánování strategií a kampaní ministerstva. V posledních letech žádný takto zaměřený materiál neexistoval," uvedl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS).

Zdravotní nezávadnost je podle necelých tří čtvrtin (71 procent) odpovídajících vysoká, zahraniční potraviny takto ocenila nadpoloviční většina (52 procent vzorku).

S hygienickými podmínkami při prodávání je přímo nespokojená necelá desetina (osm procent) českých občanů. "Největší podíl zvolil variantu odpovědi tak napůl, což vyjadřuje jak uspokojivé, tak neuspokojivé zkušenosti a jistou míru problémů. Přímou spokojenost pak deklarují více než dvě pětiny (44 procent) lidí," dodávají autoři průzkumu.

Podle svých tvrzení devět desetin (91 procent) Čechů odradí od koupě potravin nespokojenost s hygienickými podmínkami. Necelá desetina (sedm procent) odpovídajících by si i přes neodpovídající hygienické podmínky potraviny zakoupila.

Průzkum provedlo CVVM v prosinci 2011, odpovídalo v něm 1060 českých občanů starších patnácti let.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama