Lidé preferují české potraviny, prý jsou kvalitnější a bezpečnější

Praha - Češi věří více tuzemským potravinám než zahraničním, alespoň podle v pondělí zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který si objednalo ministerstvo zemědělství. Necelé tři čtvrtiny (71 procent) občanů si myslí, že české potraviny jsou kvalitní, zahraničním věří 33 procent.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zahraniční potraviny si tak za posledních šest let u tuzemských spotřebitelů pohoršily, v roce 2005 jim důvěřovalo 60 procent respondentů. Mírně se také zhoršila situace českých potravin, důvěra v ně klesla o deset procentních bodů.

"Výsledky průzkumu jsou pro ministerstvo zemědělství důležité. Máme v rukou hmatatelné výsledky o tom, co si skutečně Češi myslí o potravinách v našich obchodech. Získali jsme podklad pro plánování strategií a kampaní ministerstva. V posledních letech žádný takto zaměřený materiál neexistoval," uvedl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS).

Zdravotní nezávadnost je podle necelých tří čtvrtin (71 procent) odpovídajících vysoká, zahraniční potraviny takto ocenila nadpoloviční většina (52 procent vzorku).

S hygienickými podmínkami při prodávání je přímo nespokojená necelá desetina (osm procent) českých občanů. "Největší podíl zvolil variantu odpovědi tak napůl, což vyjadřuje jak uspokojivé, tak neuspokojivé zkušenosti a jistou míru problémů. Přímou spokojenost pak deklarují více než dvě pětiny (44 procent) lidí," dodávají autoři průzkumu.

Podle svých tvrzení devět desetin (91 procent) Čechů odradí od koupě potravin nespokojenost s hygienickými podmínkami. Necelá desetina (sedm procent) odpovídajících by si i přes neodpovídající hygienické podmínky potraviny zakoupila.

Průzkum provedlo CVVM v prosinci 2011, odpovídalo v něm 1060 českých občanů starších patnácti let.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama