Praha sbalí stany pro bezdomovce! Je teplo, no ne?

Praha - Noc z úterý na středu bude na Rohanském ostrově pro bezdomovce poslední, hlavní město se rozhodlo kvůli ustupujícím mrazům sbalit všechny tři tamní stany. Agenturu Mediafax o tom v úterý informovalo tiskové oddělení magistrátu.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"Postupně sbalíme všechny stany, nejdéle zůstane v provozu mobilní zařízení U Bulhara," popsal situaci v hlavním městě náměstek primátora Ivan Kabický (ODS) s tím, že město ještě zachová noční provoz v denních centrech neziskových organizací, v provozu bude i denní centrum na lodi Hermes.

Opatření vychází z dohody hlavního města a neziskových organizací, kdy hlavní město hradí noční provoz v denních centrech v případě, že noční teploty po dobu třech dnů poklesnou pod -5°C.

Praha v rámci mimořádných opatření postavila v metropoli čtyři stany, a to na Rohanském ostrově a v blízkosti denního centra U Bulhara, které provozuje občanské sdružení Naděje.

Podle informací pražského Centra sociálních služeb využilo služby zařízení na Rohanském ostrově v období od 1. února do 7. února 33 procent občanů jiných zemí a více než třetina klientů nebyla obyvateli Prahy. Ženy tvořily 10,15 procenta osádky stanů. Za sledované období byl věkový průměr u žen 52 let, zatímco u mužů činil věkový průměr 46 let.

Témata: Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Telička se zlobí kvůli střelbě ve Štrasburku: Humus. Kam až lidé mohou…

12.12.2018 22:15 Aktualizováno Noční střelba zasáhla i poslance Evropského parlamentu včetně českých zástupců, kteří se tento…

Konec letitých přátelství? Halík se handrkuje s Dukou i Piťhou,…

12.12.2018 21:52 Kněz a profesor Filozofické fakulty UK Tomáš Halík se ve včerejším prohlášení vyjádřil k písemnému…

Statisíce Čechů v ohrožení? V případě války Praha zachrání jen půl milionu…

12.12.2018 19:07 V 741 funkčních stálých úkrytech, ochranných systémech metra a v tunelu pod Strahovem by našlo…

Zájem o charitu roste. Lidé posílají dary, mnozí vyráží i do terénu

12.12.2018 16:07 Průměrná hrubá mzda stoupla podle Českého statistického úřadu ve třetím čtvrtletí na více než 31…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama