České dráhy diskriminují muže! Unie otců podala trestní oznámení

Praha - Trestní oznámení na České dráhy podali v těchto dnech Občanské sdružení Unie otců a Aleš Hodina, šéfredaktor portálu Střídavka. Je to reakce na segregaci mužů ve speciálních oddílech vagonů Českých drah, sdělil v úterý Mediafaxu předseda Unie otců Valentin Papazian.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle Papaziana mohou být z těchto oddílů muži pouze na základě svého pohlaví vykázáni. "Existují důkazy, že se tak i skutečně děje," dodal předseda.

Trestní oznámení bylo podáno pro podezření ze spáchání trestného činu proti lidskosti apartheid a diskriminace skupiny lidí. "Jde o zjevnou segregaci a diskriminaci osob mužského pohlaví, které nemají stejné právo využívat služeb veřejné dopravy poskytovaných Českými drahami jako osoby ženského pohlaví," vysvětlil Papazian.

Podle Aleše Hodiny nelze takové projevy segregace podceňovat: „Tímto způsobem dochází k posilování obrazu mužů bez rozdílu jako osob nebezpečných ženám, potenciálně je ohrožujících, před kterými je nutno ženy chránit. Takový obraz mužů bývá ve společnosti někdy účelově vytvářen a zneužíván,“ řekl Hodina, který jako příklad uvedl opatrovnická řízení o svěření dětí do péče.

"Zde dochází v některých případech k účelovým obviněním otců z nebezpečného chování. Při tom se právě zneužívá obecná představa muže jako potenciálního násilníka," ukončil Hodina.

Témata: UNICEF
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Je to opravdu "plus"? Soukup má už jedenáctý pořad. Není dělaný jen pro…

13.12.2018 18:53 Aktualizováno Včera večer uvedla TV Barrandov další z pořadů svého ředitele Jaromíra Soukupa. Moje zprávy plus…

Pomluvy, manipulace, vyhrožování právníky. Fischer končí v čele ČRo Vltava…

13.12.2018 12:23 Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že Petr Fischer nebude po Novém roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama