Korupce v Praze: Autobus vozí lidi za "kulichy i do tunelu"

Praha - Petr Šourek, filosof a překladatel, nalezl volné místo na trhu cestovního ruchu. Jeho agentura Corrupt Tour vozí klienty po bydlištích lidí podezřelých z různých korupčních afér, ukazuje údajné pražské „tunely“ apod.

Přidejte svůj názor

371

Jeho nápad je nekonvenční a nejspíš je to i hlavní důvod, proč láká. Skupina lidí v mikrobusu s průvodcem absolvuje Pražskou safari, během níž si prohlédnou zmíněná obydlí pražské smetánky, na které ulpěl stín korupce. Mezi takovou smetánku patří bývalý pražský primátor a nynější poslanec Pavel Bém, bývalý generální ředitel ČEZ Martin Roman, šedá eminence pražské ODS Tomáš Hrdlička a další.

Vedle Pražské safari a exkurzi údajných tunelů na svých webových stránkách agentura nabízí i prohlídku pražských nemocnic. Corrupt Tour se nezaměřuje pouze na Prahu, má v nabídce i mimopražský výlet do „Hustýho Ústí“ (nad Labem).

Originalita nápadu je nesporná, ale může to být opravdu výdělečný byznys? V pořadu Hyde park na České televizi dnes Petr Šourek prohlásil, že tento projekt považuje za regulérní podnikatelský záměr, který je propojen s kreativitou a uměním. Šourek v pořadu zároveň rozhodně odmítl, že by Corrupt Tour byla recesí. Na to se dle něj jedná o velmi propracovaný projekt.

V Hyde Parku také zmínil, že počítá s dalším rozvojem své agentury. Dosavadní provoz je v testovacím režimu, přemýšlí o rozšíření nabídky o další místa v ČR a začíná jednat o franchisingu v Berlíně.

Pořadem zazněl i dotaz, zda se majitel Corrupt Tour nebojí odvety vlivných. Na to Šourek odpověděl, že všechna místa svých vyhlídkových tras konzultuje s právníky a odborníky na korupční téma.

Petr Šourek se netají, že mu nejde jen o byznys. Snaží se upozornit na vysokou míru korupce v ČR. Podle jeho slov, která dnes v Hyde Parku pronesl, se snaží „z negativního tématu udělat positivní“ a udržet v občanech povědomí o jednotlivých korupčních kauzách.

Z příspěvků diváků zněla především chvála, objevili se však i tací, kteří upozorňovali na nemorálnost záměru. Šourek však žádnou nemorálnost ve svém jednání nevidí. Považuje svůj nápad za dobrý způsob, jak korupci legálně využít i ke svému prospěchu.

Celkově Petr Šourek a jeho Corrupt Tour zanechali dobrý dojem, což dokládá výsledek hodnocení hosta diváky. Kladně ho vidí 83% diváků.

Témata: Korupce
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman nikdy můj respekt mít nebude. Je vulgární a protiústavní, spustila…

16.12.2018 20:22 Aktualizováno Herečka Aňa Geisterová se netají tím, že nepatří k fanynkám českého prezidenta Miloše Zemana. Na…

Jaká byla sledovanost letošní StarDance? ČT zveřejnila zajímavá čísla

16.12.2018 12:53 Aktualizováno Dosavadní díly letošní řady zábavné soutěže StarDance sledovalo v průměru 1,45 milionu diváků, což…

Čím dál víc se dopujeme antidepresivy. Češi přitom patří k méně…

16.12.2018 11:34 Občané České republiky patří k nejméně depresivním národům na světě, alespoň to o sobě sami tvrdí.…

Hrušínský si zanadával: Voliči hnutí ANO! Děkujeme vám! Kvůli vám je tady…

15.12.2018 22:00 Aktualizováno Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský si zadanával nad situací na českých dálnicích i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama