Pejskaři v Karlových Varech protestují proti zvýšení poplatků ze psů

Karlovy Vary - Více jak tisíc majitelů psů z Karlových Varů podepsalo zatím petici, ve které vyjádřili nesouhlas se zvýšením ročních poplatků na psy, které podražily o 500 korun na konečných 1500 korun. Iniciátorka petice Monika Knirschová již na magistrát doručila první část podpisových archů a další přibudou.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Vedle zdražení poplatků se karlovarským pejskařům žijících v bytech nelíbí ani skutečnost, že majitelé psů z rodinných domů mají nyní platit jen 500 korun, zatímco loni platili poplatek 1000 korun. Pejskaři žijící v bytech považují tak výrazné snížení poplatku pro majitele domů jako diskriminační a nespravedlivé.

„Petici je možné podepsat v Karlových Varech na celé řadě míst, například ve zverimexech nebo u zvěrolékařů," uvedla organizátorka akce Monika Knirschová. Majitelé psů v Karlových Varech si stěžují na to, že zatímco magistrát zvyšuje poplatky, ve městě není na druhou stranu dostatečný počet sáčků na psí výkaly a také vhodných košů. Lidé si také stěžují na to, že ve městě je málo míst, kde mohou své čtyřnohé miláčky venčit.

V současné době mohou pejskaři své čtyřnohé miláčky bez rizika postihu pokuty volně venčit bez vodítka ve čtyřech lokalitách na území města. Primátor Petr Kulhánek (KOA) zvažuje, zda by se psům umožnil volný pohyb i v lázeňských lesích.

Náměstek karlovarského primátora Jaroslav Růžička připustil, že magistrát se bude stížnostmi nespokojených občanů zabývat, když petici obdrží. Podle jeho slov se magistrát nebrání tomu, jednat znovu o výši poplatků.

Témata: Karlovy Vary
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman nikdy můj respekt mít nebude. Je vulgární a protiústavní, spustila…

16.12.2018 20:22 Aktualizováno Herečka Aňa Geisterová se netají tím, že nepatří k fanynkám českého prezidenta Miloše Zemana. Na…

Jaká byla sledovanost letošní StarDance? ČT zveřejnila zajímavá čísla

16.12.2018 12:53 Aktualizováno Dosavadní díly letošní řady zábavné soutěže StarDance sledovalo v průměru 1,45 milionu diváků, což…

Čím dál víc se dopujeme antidepresivy. Češi přitom patří k méně…

16.12.2018 11:34 Občané České republiky patří k nejméně depresivním národům na světě, alespoň to o sobě sami tvrdí.…

Hrušínský si zanadával: Voliči hnutí ANO! Děkujeme vám! Kvůli vám je tady…

15.12.2018 22:00 Aktualizováno Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský si zadanával nad situací na českých dálnicích i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama