Exšéf špionů Randák v TV připustil: Klaus vzal za milosti úplatek

Praha - Karel Randák, dříve vedl civilní rozvědku, dnes spolupracuje s Nadačním fondem proti korupci a snaží se upozorňovat na jeden z nejkřiklavějších problémů České republiky. Tou je právě ona korupce. Ta je prý „řádově vyšší než v době, kdy jsem byl šéfem rozvědky,“ řekl Randák v pořadu Hyde park na České televizi. Cílem Nadačního fondu proti korupci je, aby se o korupčních kauzách ve společnosti mluvilo. Ideálem by pak bylo, kdyby lidé, kteří jsou v těchto kauzách zapleteni, byli nakonec i odsouzeni.

Karel Randák

Randák českou politickou scénu rozhodně nešetřil. Uvedl, že politici jsou pod vlivem lidí, kteří je finančně ovládají. Lobbing zájmových skupin a velkých společností ovládl celou politickou scénu například pomocí nelegálního financování politických stran. Odhalit cesty, kudy nelegální peníze do stran plynou, je další z cílů Nadačního fondu proti korupci. Kdyby tyto cesty byly odhaleny, českou politickou scénou by to otřáslo v základech, myslí si Randák.

Před nedávnem byly na stránkách iniciativy Vašesvoboda.cz zveřejněny fotografie, na kterých je Karel Radnák spolu s Františkem Bublanem. Ony fotografie mají dokazovat, že Randák sám spolupracuje s politiky a nemá čisté svědomí. Randák řekl, že vídat se s politiky není trestné. S bublanem jsou bývalými spolupracovníky. Dále dodal, že je aktivně sledován advokátní kanceláří Šachta & partners. Iniciativa Vašesvoboda.cz s touto kanceláří spolupracuje. Společník této kanceláře David Michal v pořadu nařčení ze sledování odmítl. Již však neuvedl, kde fotografie i další informace ohledně činnosti Randáka získali. Michal Randáka dále osočil, že si tvoří vlastní soukromou rozvědku, pomocí které špehuje nevinné občany.

K tomu Randák řekl, že Nadační fond proti korupci informace získává z veřejně dostupných zdrojů a od spolupracovníků. Získané informace pak konzultuje s orgány činnými v trestním řízení a až poté je prezentuje veřejnosti. Šachta & partners byla Randákem obviněna z napojení na kauzu pražského Dopravního podniku, kde 17 haléřů z každé prodané jízdenky odchází na účet společnosti zaregistrované na Kajmanských ostrovech. Dalším z lidí napojených na tuto společnost je lobbista Ivo Rittig. U toho prý existuje důvodné podezření, že získané peníze má inkasovat.

Řeč přišla i na aktuální kauzu, kterou je válka státních zástupců. „Stojím jednoznačně na straně nejvyššího státního zástupce Zemana,“ uvedl Randák. „U Rampuly existuje příliš mnoho podezřelých kauz,“ dodal. Poté se krátce zmínil i o problému prezidentských milostí. Ty jsou dle jeho mínění minimálně podezřelé. Nejkřiklavější problém vidí u milosti pro Annu Benešovou. Zdůvodnění, že se musí starat o postiženého manžela, vidí jako absurdní. Byla totiž odsouzena podmíněně a o manžela se tak mohla dál starat.

Nadační fond proti korupci je projektem podnikatelů Karla Janečka, Stanislava Bernarda, ekonoma Tomáše Sedláčka, moderátora Jana Krause a právě Karla Randáka. Podporuje projekty odhalující korupci v českém prostředí. Vašsvoboda.cz má za cíl bojovat proti narušování soukromí obyčejných lidí pomocí odposlechů, vydírání, uplácení za účelem získání informací apod. Klientům poskytuje zdarma právní pomoc, bezplatné zastoupení, medializaci kauzy i fyzickou ochranu.Vašesvoboda.cz funguje s právní ochranou kanceláře Šachta & Partners.

Zeman podepsal omezení telemarketingu, objíždění cyklistů i vyloučení…

27.09.2021 12:55 Motoristé budou muset od příštího roku objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za…

Předpověď počasí: Užijeme si letos ještě teplé víkendy?

28.09.2021 06:30 Ačkoliv se původně zdálo, že uplynulý víkend bude dost možná poslední teplý v letošním roce, výhled…

Vláda schválila i přes nesouhlas ČSSD návrh rozpočtu. Platy porostou méně

28.09.2021 11:20 Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Na…

Česko hlásí nejvíce případů koronaviru od konce května

28.09.2021 10:30 V Česku v pondělí přibylo 672 potvrzených případů koronaviru, nejvíc od 24. května. V mezitýdenním…

Milion chvilek dnes v noci vylepil v desítkách měst exekuční pásky proti…

27.09.2021 21:08 Spolek Milion chvilek dnes ráno připravil v desítkách měst po celé ČR happening s názvem "Zabaveno…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama