Praha otevře venkovní koupaliště již tento víkend

Praha - Metrologové předpovídají, že se o tomto víkendu vyšplhají teploty až na letních 30 °C a provozovatelé venkovních koupališť krásného počasí chtějí využít. Většina provozovatelů otevírá dříve, než začíná obvyklá sezóna, potvrdili v úterý agentuře Mediafax.

ilustrační fotografie
doporučujeme

"Otevíráme o dva dny dříve. Obvykle otvíráme až na 'čarodějnice', ale protože meteorologové předpovídají vysoké teploty a krásné počasí, tak už otevřeme v sobotu," uvedla mluvčí Žlutých lázní Hana Tietze. Pro návštěvníky bude připravené veškeré vybavení areálu. "V provozu budou všechna sportoviště, dětský koutek i stánky s občerstvením," doplnila.

Letních teplot chce využít také přírodní koupaliště Džbán v Praze 6 "Otevřeme pouze na tento víkend. Počasí se má potom opět zkazit, ale využijeme šance," řekl majitel Karel Kučera.

Pražané si sluníčka mohou užít také na plaveckém stadionu v Podolí v Praze 4. "Venkovní padesátimetrový bazén je už otevřený 14 dní. Čekáme, že se lidé u nás budou spíše opalovat, voda je přeci jen chladnější," informovala agenturu Mediafax jedna z pracovnic stadionu.

Od středy se začne prudce oteplovat a do pátku stoupnou denní teploty o deset stupňů, vyšplhají až na hodnotu 27 °C. Nejtepleji bude podle meteorologů o víkendu a počasí bude mít až středomořský charakter. O víkendu bude jasné až polojasné počasí. V jeho druhé polovině ale začne postupně od západu přibývat oblačnost s deštěm nebo přeháňkami. Místy se mohou objevit i bouřky.

Témata: koupání
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zatopené sklepy a zahrady, neprůjezdné silnice. Na Krnovsku se potýkají s…

14.10.2020 14:46 Lidé z Krnova a jeho bezprostřední okolí zažili bezesnou noc kvůli nepříznivému počasí. Také dnes…

BRNO 360: Premiéra pořadu o nejkrásnějším městě

29.09.2020 11:59 Zurčící potůčky, ranní mlha, rozbřesk slunce, peřeje a zátočiny řek… To není začátek dokumentu o…

Ve městech chybí prostory pro karanténu lidí bez domova

26.09.2020 15:45 Ve městech chybí vyčleněné prostory, kde by mohli karanténu strávit lidé bez přístřeší. Upozornila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama