VV jsou třetí nejsilnější, KSČM spadla hluboko do pole poražených!

Praha – Věci veřejné jsou třetí nejsilnější stranou. Alespoň na Facebooku. Mají tam více jak 18 tisíc příznivců. Lepší už je jen ODS s necelými 27 tisíci příznivci a TOP 09, která má dokonce 47 tisíc fanoušků. Naopak propadákem z parlamentních stran je nové uskupení LIDEM.

Na Facebooku jsou "véčka" stále v kurzu

Má necelých 400 fandů. Nutno však dodat, že strana vznikla teprve nedávno a počet příznivců postupně roste. Ještě horší postavení má KSČM s 288 přihlášenými. Ze sněmovních stran je na tom nejhůř. Nelze se tomu ale divit, jelikož voličská základna strany je mezi lidmi s vyšším věkem a nemají příliš vřelý vztah k internetu.

Sociální demokracie také ani zdaleka nedosahuje takového počtu oblíbenosti jako tři největší strany na Facebooku. S 2 600 uživateli má jen dvakrát tolik jako národní socialisté bývalého předsedy socialistů Paroubka. Přitom Paroubkova strana má pouhé dvě křesla ve sněmovně. Sociální demokracie je naopak stranou nejsilnější.

A z čeho plyne fakt, že jsou Věci veřejné nejsilnější? Jde o pozůstatek předvolebního období, kdy mnoho lidí doufalo, že strana Víta Bárty přinese do politiky požadovanou změnu. Přestože dnes již mnoho lidí stranu v oblibě nemá, nevyškrtli ji zatím ze svého seznamu oblíbených stránek kvůli vlastní pohodlnosti.

TOP 09 i ODS jako pravicové strany jsou dlouhodobě populární mezi mladou generací. Proto je celkem logické, že jsou nejoblíbenější i na Facebooku, kde nejvíce uživatelů pochází z mladších ročníků do třiceti let.

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama