Co zastaví sebevraždu TOP 09? Advokátka Samková prozradila

Praha – Co ještě může zastavit postupnou sebevraždu TOP 09? Známá advokátka Klára Samková si myslí, že jedině úplná změna vedení. Samková je zastupitelkou na Praze 2.

Advokátka Klára Samková

Píše to na svém facebookovém profilu. Ten je přímo studnicí názorů a komentářů k současnému společenskému a politickému dění. Jen za dnešek se stihla vyjádřit k situaci v TOP 09, návrhu ministra spravedlnosti Blažka, problémům romské komunity a mnohým dalším tématům.

Pro ukázku například takto se advokátka vyjadřuje k ubytování pro sociálně slabé, které je výnosným byznysem pro jejich majitele: „Toto je výsledek "regulace nájemného" - neřešitelná bytová situace těch opravdu nejchudších a faktická lichva provozovaná "majiteli ubytoven" za bílého dne... A když není na byt a je na ubytovnu, tak pak sociální kurátor napíše, že "dotyčný nemá stabilní bytové podmínky, protože bydlí na ubytovně. To, že v ní bydlí třeba 8 let, nikoho nezajímá.... a hle, důvod, proč sebrat dítě do děcáku, je na světě....“.

Dalším velmi zajímavým komentářem je návrh ministra Blažka (ODS). Ten dnes prohlásil, že by se vrchní státní zástupce v Praze měl vybrat pomocí výběrového řízení. Nejvyšší státní zástupce to označil za nezákonné, jelikož jen on může kandidáta nominovat. Ministr pouze schvaluje jeho návrh. Premiér pak rychle přispěchal situaci hasit. Prý je to jen jedna z možných variant výběru. Samková glosuje: „Že bych se přihlásila? Mělo by to jednu výhodu. Pana nového ministra spravedlnosti a možná i pana premiéra by kleplo a bylo by po řadě problémů...“. Samková je totiž známá obhajobou kontroverzních osob i velmi tvrdými komentáři v médiích vůči politikům.

Radu od právničky pak dostali maturanti. Stejně jako ombudsman jim doporučuje dát letošní státní maturity k soudu. K soudu by se pak měli dostat i pochybné zakázky pražského dopravního podniku. Samková se na facebooku dotazuje, kdy se policisté pustí do vyšetřování zvláštních a předražených zakázek, na které upozornil audit.

Témata:

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Brabec vidí posun v debatě o Turówu, sejde se s polským ministrem

24.09.2021 17:21 Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po dnešním jednání expertních týmů významný…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Léto se loučí? Předpověď počasí hlásí citelné ochlazení

24.09.2021 06:30 Nadcházejících sedm dní bude teplotně proměnlivých. Zatímco víkend si ještě užijeme teplý, příští…

Velké obchody zůstanou v úterý na státní svátek zavřené

24.09.2021 12:57 Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Právě se děje

reklama