Rozčílený herec Vetchý: Odborový boss Dufek nikdy nedosáhl na špici a tak nemá právo urážet armádu

Praha – Odborový boss Bohumír Dufek rozčílil herce Ondřeje Vetchého svým výrokem, ve kterém kritizoval českou armádu, která je podle něj neakceschopná. Vetchý v komentáři pro Právo Dufka napadl, že nikdy v ničem nevynikal.

Bohumír Dufek

Bohumír Dufek, který šéfuje jedné ze dvou největších odborových centrál v zemi, řekl v pořadu Hyde park na ČT: "My jsme si přece ten stát zřídili proto, aby nám sloužil a teď si vemte, registr vozidel nefunguje, na katastru už vám nebudou za chvíli garantovat ani zápisy, řeknu, policie nemá možnosti, aby prostě nás chránila, armáda, řeknu, není armádou, protože to je prostě, řeknu, s 20 letadlama, co chcete chránit, a tak dále..."

Vetchý se však naší armády zastal. Sám měl prý možnost vidět české vojáky přímo v akci. „Kdyby pan Dufek viděl tuto vysoce profesionální, neuvěřitelně odborně vyspělou a nesmírně respektovanou část naší armády v akci, musel by se chytit za nos, omluvit se a hluboce se vojákům poklonit. Neví totiž, o čem mluví. Zároveň velmi pochybuji o tom, že on sám byl kdy v nějaké činnosti absolutní špičkou," napsal Vetchý.

Herec zároveň připomíná, že jako malá země s židovsko-křesťanským původem musíme být součástí většího obranného celku, jako je NATO. Jinak by s námi mohl být amen.

„Mluvit o něčem, o čem nemá pan Dufek ani páru, tímto zjednodušujícím a paušalizujícím způsobem je sice v našich krajinách velmi běžné a oblíbené, ale já osobně to považuji, a to už poměrně dlouho, za krajně nezodpovědné a nebezpečné," uzavírá svou kritiku populární herec.

Česká armáda je částí společnosti považována za zbytečnou a to z toho důvodu, že nevidí žádné opodstatnění. Jenže v rámci NATO jsou naše speciální jednotky považovány za jedny z nejlepších v Evropě a v některých případech i na světě. Příkladem je třeba protichemická jednotka.

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama