Lidé se bouří! Chětjí mít možnost vyhodit svého poslance

Praha – Již skoro devět tisíc občanů nespokojených se současnou politickou scénou a systémem a požadují změnu. Tu spatřují ve výzvě Hnutí za přímou demokracii.

Demonstrace Hnutí za Přímou Demokracii v Brně 17. listopadu 2012
doporučujeme

Hnutí, které bojuje za uzákonění referenda, za pomoci kterého by se dali odvolávat zákonodárci, rozpouštět parlament nebo rušit zákony, se pravidelně účastní protivládních demonstrací. Nebojuje však pouze se současnou pravicovou vládou, ale nelíbí se ji ani opozice. Změna totiž podle nich nepřijde prohozením vlády a opozice.

Problém spatřují přímo v politickém systému, kde podle nich chybí přímá demokracie v podobě referenda, o kterém je psáno výše. Proto na svém webu iniciativa vytvořila formulář, pomocí kterého se dá odeslat výzva přímo politikům.

„Poslanci a senátoři, míra mé trpělivosti s vaším vládnutím přetekla. Vládní koalice odvádí pod ochranou zákona státní peníze do církevních a jiných kapes a opozice tomu není schopna zabránit. Požaduji uzákonění referenda, které lidu této země umožní odvolat nedůvěryhodné poslance a senátory, rozpustit parlament a zrušit jím přijaté zákony, které jdou proti zájmu lidu této země," stojí ve výzvě, kterou odeslalo již skoro devět tisíc občanů. V pondělí to bylo „jen" osm tisíc.

Témata: referendum | politika
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Naskočte na Brno, vesmír, vteřiny

25.01.2021 19:22 Přiznejme si, že se v minulých staletích lidé vzdělaní v přírodních vědách městu Brnu a vlastně i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama