Láska odhalil slabiny miliardáře Janečka. Bojí se, aby nezblbnul

Praha – Karel Janeček se stal symbolem boje proti korupci a dobra. Má však i své stinné stránky. Ty popisuje advokát a spolupracovník Transparency International Václav Láska.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Karel Janeček, NFPK
doporučujeme

Janeček je podle advokáta trochu bláznem. Bez bláznovství by totiž člověk nedokázal tak tvrdě bojovat proti korupci a investovat do toho vlastní peníze. S tímto bláznovstvím se Láska smířil.

„Rovněž jsem se smířil i s tím, že Karel Janeček je velmi sebevědomá osobnost, která nikdy nepřipouští, že se mýlí. Chcete-li s ním spolupracovat, pak musíte přijmout jeho názory. Bez výhrad. Na kompromisy není stavěný," tvrdí o Janečkovi obecně známou věc. Dostat se do diskuze s Karlem Janečkem a mít odlišný názor znamená přeměnu z klidné diskuze na osobní útoky a zvýšený hlas.

Čeho se ale Láska obává nejvíc, je, aby Janečkovi nepřerostla popularita přes hlavu. „Karel Janeček cestuje po republice a burcuje lid. Vyprodává Lucernu. Je vzýván na předávání Zlatého slavíka. A věřte, že nejen tam. Stává se jednoduchým pravidlem, že chce-li někdo prokázat, jak moc nenávidí a odsuzuje korupci, "zbožťuje" veřejně Karla Janečka. Ten se stává modlou. A toho se v kombinaci s jeho osobností trochu bojím," popisuje své obavy advokát známý kvůli zastupování exprezidenta policie Petra Lessyho nebo z kauzy pražského dopravního podniku.

Podle Lásky bude vše v pořádku, dokud bude Janeček ovlivňovat lidi a své fanoušky. „Pokud však přijde čas, že fanoušci budou ovlivňovat Karla Janečka, tak může být nedobře. Vznikne kult osobnosti, byť jeho hnacím motorem budou dobré záměry a chválihodné cíle," píše na sociální síti Láska. Naznačuje tak, že i chvályhodné cíle mohou přerůst v diktaturu.

Nakonec Janečkovi advokát posílá vzkaz: „Přál bych si Karle Janečku, abyste zůstal "bláznem", ale abyste "nezblbnul"."

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce jsou za rohem, na co si dát pozor při nakupování dárků?

07.12.2019 12:00 Vánoce jsou odjakživa spojeny s dárky. Nákupní centra jsou plné lidí, kteří nakupují množství…

Brněnská hvězdárna dnes přivítala čtyřmiliontého návštěvníka. Druháček…

03.12.2019 18:31 Brněnskou hvězdárnu a planetárium navštívilo za posledních šedesát let čtyři miliony lidí. Vedení…

Alternativa České pošty? Zásilkovna spustila před Vánoci novou službu

30.11.2019 22:39 Aktualizováno Česká společnost Zásilkovna letos představila službu Mezi námi, která usnadňuje zasílání balíků…

Konec stravenek v Česku? Desítky tisíc lidí přešly na nový způsob využití

29.11.2019 15:28 Stravenky zaměstnanci využívají při placení za oběd, ale často je dostávají jako součást svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama