Česko má exilovou vládu! Používá vlajku podobnou protektorátní

Praha - Česká republika má exilovou vládu! Vznikla z iniciativy nespokojence se současným politickým systémem. Šok ale způsobila vlajka, kterou autor používá. Nápadně připomíná vlajku protektorátu Čechy a Morava.

Logo exilové vlády na Facebooku
doporučujeme

Web exilové vlády, který je na adrese www.exilovavlada.cz, je Ondřej Hrčiak. Popisuje se jako občan s pěti dětmi nespokojený se současným systémem. "Nejsem pravičák ani levičák a hlavně nejsem anarchista. Nejsem dokonce ani aktivista, jen mi dost vadí, jak společně s Karlem Krylem stále ryju držkou v zemi. Jsem totiž ostřílený fotograf se zkušeností v reportážní, portrétní a reklamní fotografii," píše o sobě.

Současná politická elita se podle něj pouze snaží udržet u moci a je jedno, na které straně spektra stojí. "Takových chytrolínů jsou tisíce a my jsme je nechali. Výsledkem je zbídačená, kolabující, do poslední mrtě rozkradená Česká republika," útočí.

Vyzývá občany, aby se proti politické elitě spojili. "Sám jednotlivec, ale ani tisícihlavá občanská iniciativa proti stranickým mafiánům nezmůže nic. Jen spojenými silami můžeme dosáhnout změny. A říkejte tomu revoluce, kontrarevoluce, puč, jak chcete, je to stále legitimní demokratický nástroj. V tuto chvíli už poslední, který nám ještě zbyl," tvrdí. Jeho cílem je systém přímé demokracie.

Vedle webu exilové vlády vzniklo ještě exilové fórum a exilové noviny. Může do nich přispívat každý, kdo se zaregistruje.

Autor ale zvolil trochu nevhodně logo webu. Vedle Znaku českého lva, který mimochodem zcela opomíjí Moravu a Slezsko, používá i zkrácenou trikoloru. Jenže ta velmi nápadně připomíná protektorátní vlajku. Ta sestávala z tří vodorovných pruzích seřazených odshora od bílé, přes červenou po modrou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama