Zpravodajské servery v ČR čelí odpoledne další vlně útoků hackerů!

Praha - České zpravodajské weby jsou opět pod útokem hackerů! Server lidovky.cz, novinky.cz a MF Dnes idnes.cz jsou nedostupné.

Ilustrační foto
doporučujeme

Server ihned.cz uveřejnil svým čtenářům tuto zprávu na sociálních sítích: "IHNED.cz pravděpodobně čelí útoku na infrastrukturu webu. Momentálně je nedostupný. Technické problémy mají i další zpravodajské servery v ČR".

My jsme vyzkoušeli i další servery. Nefunguje idnes.cz a lidovky.cz měly problém s načtením. Server časopisu Respekt momentálně také neběží. Funguje totiž na doméně Hospodářských novin.

Dalším webem pod útokem je nejspíš i regionální Deník.cz. Nefunkční je také slovenský zpravodajský server HNonline.sk, zda to souvisí s českými útoky, ale zatím nevíme.

Útok potvrdil již i idnes.cz, tudíž se jedná o systematický pokus ochromit českou zpravodajskou síť.

Útočníci zmíněné weby přetížili uměle vytvořenou vysokou návštěností a tím je znepřístupnili. Podobné útoky v minulosti používalo hnutí Anonymous, které útočí na vládní a stranické weby po celém světě.

Další vlna přišla dnes odpoledne. Od patnácté hodiny se opět objevily problémy všech zmíněných serverů. Nepochybně se jedná o největší útok v historii českého webu.

Témata: Hackeři
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama