Desítky lidí se vysmáli u vily Tugendhat Klausovi s Gašparovičem

Brno - Desítky lidí se přes facebook svolaly na dnešní odpoledne k vile Tugendhat v Brně. Demonstrativně se otočili zády k prezidentu Václavu Klausovi. Ten ve vile předal státní vyznamenání svému slovenskému protějšku Ivanu Gašparovičovi. Na facebooku se chystala akce, při níž si lidé před vilou předali vlastnoručně vyrobená ocenění. Policie o akci věděla a dohlížela přiní.

371

"Nezájem veřejnosti, této jediné věci se Václav Klaus bojí více než homosexualistů, snowboardistů a Václava Havla dohromady. Proto bychom se s ním měli rozloučit, jak se sluší a patří," stojí v pozvánce k akci. Lidé by se měli po příjezdu prezidenta hromadně otočit zády a dívat se jinam. Akci organizátoři nazvali "falešným a prázdným nerozloučením s Václavem Klausem".

Na facebooku se svolávali i ti, kteří chtěli své blízké za něco ocenit. Podle pozvánky by si měli vlastnoručně vyrobit ocenění, pozvat svého kamaráda a před vilou Tugendhat si ocenění předat.

Na všechny akce před vilou dohlížela policie. "Registrujeme to a určitě přijmeme opatření. Spolupracujeme s ochrannou službou české i slovenské strany. Konkrétní kroky ale zveřejňovat nebudeme," řekla ČTK policejní mluvčí Petra Vedrová.

Český prezident přijel k vile kolem 13:30, slovenský o půl hodiny později. Krátce po 14:00 předal Klaus Gašparovičovi Řád bílého lva první třídy pro hlavy státu a měl by od něj obdržet nejvyšší slovenské státním vyznamenání, Řád bílého dvojkříže první třídy. Klaus 7. března končí po deseti letech ve funkci. V pátek složí přísahu jeho nástupce Miloš Zeman.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje