VÍME PRVNÍ: Vaše peníze v bankách jsou v nebezpečí! Anonymous varuje před ještě silnějšími útoky!

Praha - Pozor! Vaše peníze jsou v ohrožení. S tímto vzkazem přišla česká odnož hackerského hnutí Anonymous. Občanům radí vybrat všechny peníze, než přijde ještě tvrdší útok na banky.

Ilustrační foto
doporučujeme

Dnešním dnem pokračují již třetím dnem útoky na český internet. Zatímco v pondělí byly napadeny zpravodajské weby, v úterý to odnesl vyhledávač Seznam a dnes banky. Vždy se jednalo o tzv. útok DDoS, kdy útočníci přetížili weby a tím zkolabovaly.

Teď Anonymous zveřejnilo varování. "Vzhledem k rizikům, která představuje mizerně zabezpečený bankovní sektor v ČR, doporučujeme všem příznivcům (i odpůrcům) neprodleně VYBRAT VEŠKERÉ FINANČNÍ PROSTŘEDKY ZE VŠECH VAŠICH BANKOVNÍCH ÚČTŮ," napsali na sociální síti.

Podle informací, které mají údajně k dispozici, byl dnešek pouze testem a varováním pro občany, "kteří si ve své naivitě uložili do bankovních institutů své finance".

Útoky na bankovní sektor se mají stupňovat. Anonymous v ČR tak cítí povinnost občany informovat, že jejich úspory jsou v ohrožení. "Peníze v bance nejsou v bezpečí, vyberte si je rychle zpět," stojí v jejich prohlášení.

Nejedná se prý o planý poplach nebo výhružku. Riziko je prý více než reálné. Čeští Anonymous se ale od těchto akcí distancují, jelikož si uvědomují, že to může být použito jako argument pro omezení svobody na internetu.

Témata: Anonymous | CZK | banky
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama