Česká televize neinformuje objektivně, zlobí se Hnutí za přímou demokracii

Plzeň - Hnutí za přímou demokracii, které se snaží prosadit myšlenku přímé demokracie do praxe, si stěžuje na Českou televizi. Prý vedla neseriozní diskuzi na toto téma. Dokonce HzPD odeslalo otevřený dopis řediteli ČT Petru Dvořákovi.

Česká televize

Přesněji si hnutí stěžuje na pořad Politické spektrum. V něm se minulou sobotu řešila přímá volba prezidenta a diskuze se tak stočila k přímé demokracii jako takové.

"Obáváme se ale, že výsledkem debaty byla spíše pokleslá jarmareční zábava za účasti páně Cibulkova kyvadélka a vzájemného obviňování kdo má či nemá zdravý rozum a kdo je či není pro bolševický model znárodňování," píše hnutí v dopise.

Za mnohem lepší řečníky o přímé demokracii považují předsedu VV Víta Bárta, prezidenta Miloše Zemana či neúspěšnou kandidátku na prezidenta Táňu Fischerovou.

ČT by měla podle HzPD uspořádat diskuzi o přímé demokracii, kam by pozvala výše zmíněné politiky. " O tom, že náš politický systém neplní svoji základní funkci, tj. že nevykonává svěřenou moc v zájmu lidu, jak předepisuje Ústava ČR, nepochybuje dnes už „pravice" ani „levice". Přímá demokracie může být jedním z léků na tento neduh a nezaslouží si tak zkreslující a ponižující prezentaci, jaké se jí dostalo na Vámi řízené ČT24," stojí dále v textu dopisu.

Podle mluvčího hnutí Milana Valacha je divné, že žádná seriozní debata na toto téma ještě neproběhla.

"Byl jsem pozván do pořadu Politické spektrum, abych myšlenky přímé demokracie prezentoval. Kdo tento pořad sledoval, musí uznat, že to nebyla seriozní diskuze, ale lidová taškařice. Takto si debatu o důležitých otázkách naší společnosti nepředstavujeme. Proto jsme zaslali protestní dopis vedení ČT, Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, prezidentu republiky a kompetentním politikům, kteří o zavedení přímé demokracie hovoří", uvedl Valach.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje