Praha hostí britskou královskou návštěvu. Proč princ Edward do Česka přijel?

Praha - Prezident Miloš Zeman se svou manželkou Ivanou se dnes na Pražském hradě setkali s princem Edwardem, nejmladším synem britské královny Alžběty II., a jeho manželkou Sophií.

Ilustrační foto

Pár z královské rodiny přiletěl dnes odpoledne na tři dny do Prahy. Ačkoli šlo o soukromou návštěvu, pro Zemana to bylo první přijetí zahraničních hostů v jeho nové funkci.

Hrabě a hraběnka z Wessexu přijeli na pozvání britského velvyslanectví v Praze a české pobočky nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Její předseda, princ Edward ve středu slavnostně předá v Černínském paláci certifikáty 35 mladým českým studentům, kteří celosvětový vzdělávací program úspěšně absolvovali.

Funkci předsedy princ převzal po svém otci, který nadaci založil. Pod svou správou má v současnosti 140 účastnících se zemí z celého světa.

Hraběnka Sophie navštíví česko-britský Domov Sue Ryder pro seniory, jehož založení bylo přímo inspirováno stejnojmennou britskou baronkou, aktivní po celý život v charitě. Poslední den návštěvy Prahy navštíví manželský pár Jedličkův ústav, kde princ Edward na počest stoletého výročí ústavu zasadí malou jedličku. Na závěr je připravený slavnostní oběd, který zajišťuje britské velvyslanectví.

Princ Edward je čtvrtým dítětem a třetím synem královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Narodil se 10. března 1964 a je sedmým v pořadí na královský trůn. S princeznou Sophií má dvě děti.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje