Hackeři chtějí znovu udeřit na české banky! Operace "Cachback" startuje

Praha - Po sérii DDoS útoků na zpravodajské weby, instituce a banky na ČR míří další útok. Jeho cílem mají být opět banky. Operace získala název "CashBack" a informuje o ní hnutí hackerů Anonymous.

Ilustrační foto

Cílem operace Anonymous má být ekonomická decentralizace, která omezí vliv bank. V nich vidí hnutí jednu z příčin současné ekonomické krize.

Útok tentokrát nebude spočívat v nabourání sítě. Jde o dobrovolný výběr úspor z bankovních účtů. "Operace je dlouhodobá, pro výraznou ránu bankovnímu sektoru je nutná opravdu masivní účast. Pro většinu spící populace však bude následný šok potřebným impulzem, který je donutí k většímu zájmu o své okolí," stojí v prohlášení hnutí.

Anonymous tvrdí, že podobná operace se rozjíždí v několika zemích světa. "Nejedná se o žádný nahodilý nesmysl, nýbrž o dlouhodobý projekt, jehož záměrem je nenásilné svrhnutí nadvlády peněžních institucí, kterého lze dosáhnout jednoduchým úkonem. Stačí si jen vzít zpátky to, co vám od začátku patří," vyzývají.

Témata: Anonymous | banky | bankomaty

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje