Českou Miss 2013 se stala třiadvacetiletá Gabriela Kratochvílová

Praha - Českou Miss 2013 se stala třiadvacetiletá studentka Gabriela Kratochvílová z Vysočiny. Diváci ji zvolili pomocí SMS zpráv. Korunku pro královnu krásy jí dnes v Hudebním divadle Karlín předala italská herečka Ornella Mutiová považovaná za jednu z nejkrásnějších žen filmové historie. Krátkovlasá brunetka bude Česko reprezentovat v mezinárodní soutěži Miss Universe.

Gabriela Kratochvílová, Česká miss 2013
doporučujeme


Zdroj: YouTube

Titul Česká Miss World 2013 po dnešku patří devatenáctileté Lucii Kovandové z Dolních Kounic u Brna, Českou Miss Earth 2013 je jedenadvacetiletá Monika Leová z Dvořiska nedaleko Chocně. I ony se budou za Česko účastnit příslušných mezinárodních soutěží krásy.

Kratochvílová vyrostla ve městě Chotěboř, nyní studuje v Praze na Vysoké škole finanční a správní. Mezi její koníčky patří cestování, fotografování, malování a tanec. Od dětství sportuje - hraje tenis, jezdí na lyžích, bruslí a provozuje aerobik. Závodí také jako mažoretka. Kromě hlavní ceny získala také ocenění posluchačů Frekvence 1 za nejlepší hlasový projev v rádiu.

Deset finalistek se nejprve představilo při netradičních činnostech, které si vyzkoušely na přelomu ledna a února na Filipínách. Ukázaly tak, jestli dokážou řídit autobus, pracovat na rýžovém poli, naučit děti aerobik nebo vyrobit kytaru. Vítězka Kratochvílová například uvařila místním obyvatelům jednu z jejich místních specialit.

V Praze se pak dívky předvedly při již tradiční promenádě v plavkách, při které si zatančily na muzikálovou melodii. Následovala přehlídka ve večerních šatech. Na housle jim k tomu zahrál mladý velmi úspěšný houslista Petr Matěják. Z regionálních castingů do finále postoupily dívky ve věku 18 až 24 let. Ředitelka soutěže Michaela Maláčová jim popřála zejména to, aby dále mohly žít v zemi, kde se úspěch cení a nezávidí.

Zatímco o hlavní vítězce rozhodly SMS zprávy, o České Miss Earth hlasovali na internetu čtenáři serveru Blesk.cz a Českou Miss World vybrala porota. V ní vedle Mutiové usedli Miss Earth 2012 Tereza Fajksová, Česká Miss World Linda Bartošová, herec Miroslav Donutil nebo Pavel Cejnar. Večer z karlínského divadla vysílala stanice Prima Family, moderoval ho Libor Bouček.

Budoucí Česká Miss 2013 má zajištěnou účast na mezinárodní soutěži Miss Universe a kontrakt v hodnotě jednoho milionu korun včetně stipendia na vybrané studium v České republice nebo v zahraničí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama