Česká spořitelna naletěla neuvěřitelnému vtipu! Šlo o "audiobankomat"

Praha - Česká spořitelna naletěla na vtip pánského magazínu. Ten svým čtenářům rozdal humorné samolepky a jedna z nich se nazývala audiobankomat. Právě proti této samolepce vydala banka varování.

Před touto samolepkou banka varuje.
doporučujeme

Pánský časopis Maxim vydal humorné samolepky. Jedna z nich se vztahuje k bankomatům. Nazývá se "Audiobankomat" a stojí na ní sdělení, že pin se má zadávat nahlas před bankomatem. K tomu patří vtipný dodatek, aby se každý ujistil, že ho nikdy neslyšel a zakryl si ústa.

Této samolepky se zalekla Česká spořitelna a vydala varování svým klientům. "Vynalézavost zlodějů zřejmě nezná hranic. Ač by se na první pohled mohlo zdát, že jde o povedený žert, může se jednat o velmi rafinovaný způsob, jak z vás vylákat PIN. V posledních dnech zaznamenaly tuzemské banky na svých bankomatech výskyt podvodné samolepky, která klienty informuje o změně způsobu zadávání PIN kódu. Samolepka klienty nabádá, aby zadávali PIN kód hlasem. Za pomoci jednoduchého odposlechového zařízení se z této nevinně vypadající samolepky může stát nástroj k hromadnému okrádání. Buďte proto obezřetní," varuje banka.

Po čase ale banka zjistila, že jde jen o vtip, což stejně nejspíš každý pochopil. Banka to ale za humorné nepovažuje.

"Fandíme humoru, ale lidé by si měli uvědomovat hranice zdravé zábavy. Nepřijde nám legrační podněcovat veřejnost, aby "vykřikovala" svůj PIN na ulici. V tomto ohledu varujeme před zneužitím a stále vybízíme k obezřetnosti! Přestože zásadně nesouhlasíme s tímto druhem žertování, oceňujeme humor a kreativitu časopisu Maxim. Chce to jen mít na paměti, že humor má lidi bavit, nikoliv ponižovat nebo poškozovat," píše ve stanovisku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama